Užitková zahrada

23. září 2016 14:00

Markéta Zídková

Jak a čím si osázet podzimní truhlíky poradí Receptář

Sledujte v neděli 25. září 2016 v 12.25 na Primě.

Vaše chvíle pohody po nedělním poledni! Po týdnu se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Jak seřezat před zimou ibišky a kde se jim nejlépe daří, poradí zahradník Petr Beran. Zkrátit a přesadit dovnitř je před zimou potřeba i muškáty. Zpřebytečného ovoce nemusíte dělat jenom kompot, ale můžete si zněj nechat vypálit vlastní alkohol. Domácí 3D tiskárny u nás nejsou ještě moc rozšířené, ale jsou užitečnými pomocníky do domácnosti. Vyrobí třeba klín za dveře nebo chybějící hmoždinku. Do prázdných truhlíků po muškátech můžete udělat podzimní aranžmá zodolnějších rostlin, například zvřesů a netřesků. S tématem pěstování jiřin vás seznámí Zdeněk Kiesenbauer zdendrologické zahrady. Vlistárně poradí pan Václav Větvička, co dělat shoubou na slivoni, a ukáže takzvanou štětku, často mylně považovanou za bodlák. Vzávěru dílu se budeme věnovat chovu želv. Dozvíte se mimo jiné, že pro děti jsou vhodnější ty suchozemské, protože méně koušou.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Prima play.

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také