návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rozkvetlá zahrada v tuhé zimě? Klidně, tyto otužilé keře to zvládnou!

skrivaa , Vydáno: 20.12.2018
Kterým rostlinám neškodí mrazy?
Autor: istock.com Kterým rostlinám neškodí mrazy?
Myslíte, že v prosinci a lednu na zahradě prostě NIC nekvete? Omyl! Existují opravdoví otužilci, kteří dokážou rozkvést, i když je kolem zima a mráz.

reklama

Samozřejmě, když se zblázní počasí a na přelomu roku je skoro 15 nad nulou, rozkvete leccos. Ale i když je zima prostě sama sebou, sněží a mrzne, můžete se na zahradě kochat květy. Nevěříte? Skutečně existují rostliny a dřeviny, které se nezaleknou ani zimy z Ladových obrázků.

Nejčastěji to budou keře, které zvládnou kvést od prosince do února. Je to skoro jako zázrak, když je venku pusto a tma, a přesto se najednou objeví na větvích drobné květy. Nehledejte v nich ale posly jara, tyto odrůdy jsou prostě takové. Kvetou v zimě.

Jak na aloe vera?

Aloe vera: Jak zázračnou rostlinu pěstovat a co z ní vyrobit?

Jak se postarat o nejkrásnější vánoční květiny: červená vánoční hvězda neboli poinsettia

Nejkrásnější vánoční květiny: Víte, jak se o ně postarat?

Jestli jste někdy zavítali například do pražské zoo ve vánočním čase, můžete si všimnout kvetoucích keřů, které adventní čas a zimní počasí nerozhází. Můžete je mít na své zahrádce i vy!

Jasmín nahokvětý

Už v prosinci kvete například jasmín nahokvětý. Vydrží kvést až do dubna, tedy opravdu celou zimu a kus jara. Poznáte ho podle záplavy žlutých květů, kterými malinko připomíná zlatý déšť. Téměř třícentimetrové květy, které se začínají objevovat kolem Vánoc, jsou odolné a nepoškodí je ani několikastupňový mráz.

Slivoň chloupkatá

Od prosince do jara kvete také slivoň chloupkatá. Má voňavé růžovo-bílé květy a s mrazem hraje takovou hru. Když udeří, květy sice spálí, ale jakmile se oteplí, vyraší květy nové. Slivoň chloupkatá tvoří větvě těsně nad zemí, takže se podobá spíše keři, i když jde o malý druh stromu.

Zahrada může být krásná i v zimě.
Autor: istock.com Zahrada může být krásná i v zimě.

Vilín

V lednu a únoru kvetou vilíny. Jejich květy mají barvu od světle žluté přes oranžovou až po purpurově červenou. V silném mrazu se jakoby schoulí do klubíčka, po mírném oteplení se zase rozvinou.

Zimolez nejvonnější

Vysadit si můžete také dalšího otužilce mezi keři s příznačným názvem: zimolez nejvonnější. Tenhle krasavec kvete bílými, nažloutlými nebo růžovými květy od ledna až do jara. V zimě je úplně bez listí, na jaře opět obroste. Potřebuje vlhko, stačí mu běžná zahradní zemina a slunné stanoviště.

Kalina vonná

Když je mírná zima, klidně vám rozkvete i kalina vonná. Není sice superodolná, takže při velkých mrazech si nechá květy až na začátek jara. Ale když je tepleji, rozkvete vám klidně už v polovině ledna.

Aloe vera je velmi léčivou rostlinou.

Chcete se vyspat dorůžova? Zvolte si do ložnice ty správné pokojové rostliny, které vám pročistí vzduch

Bylinky na parapetu by měly chladné období vydržet.

Jak o své bylinky nepřijít během zimy? Tipy, díky kterým přežijí zimní mrazíky

(AZ)

reklama

Článek je zařazen v: zimní zahrada , zima , rostliny , keře , jasmín , mrazy

reklama

Přečtěte si také