Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Chcete se vyspat dorůžova? Zvolte si do ložnice ty správné pokojové rostliny, které vám pročistí vzduch

Stačí malý kousek života, který si postavíte do své ložnice a můžete výrazně vylepšit svůj sladký spánek. Studie NASA ukázala, že některé rostliny dokážou vyčistit vzduch v domácnostech a jsou skvělými pomocníky při prevenci proti nachlazení a alergiím.
Vydáno: 25.10.2018
Aloe vera je velmi léčivou rostlinou.
Autor: istock.com Aloe vera je velmi léčivou rostlinou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stačí opravdu málo a můžete značně zkvalitnit svou domácí relaxační zónu. Pokojové květiny a rostliny nejsou jen krásné na pohled, ale umí i překvapivě účinně pročistit ovzduší. Mít v ložnici krásnou zelenou rostlinu je navíc o tolik lákavější než na to samé místo umístit nevzhlednou čističku vzduchu. A které rostliny jsou pro vás ty nejlepší?

Aloe vera

NASA jmenovala rostlinu aloe vera jako jednu z nejlepších a nejúčinnějších bojovníků proti špatnému vzduchu v domácnosti. Ve své studii vědci zdůrazňují především její schopnosti uvolňovat kyslík po celou noc! A jako bonus máte, že je aloe vera velmi nenáročná na pěstování, což znamená více času na spaní. A vypadá překrásně.

Anglický břečťan

To je šampión! Studie provedená Americkou vysokou školou pro alergie, astma a imunologii uvádí, že anglický břečťan odstranil 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin! Takže pokud trpíte alergiemi, obmotejte svou ložnici břečťanem. Může vám pomoci při nočním kýchání i proti nateklým sliznicím nosohltanu.

Gerbera

Gerbera je nádherná a navíc také velmi účinně vyčistí vzduch ve vaší ložnici! Dýchání ve spánku bude konečně snadné a navíc svou ložnici nevídaně zkrášlíte.

Pokojovky jsou i nádhernou dekorací. Foto: Pokojovky jsou i nádhernou dekorací. Foto: istock.com

Levandule

Asi neúčinnější relaxační vůně je levandule. Klidně poslouží i sušená. Bude vám k užitku pro zklidnění, proti bolestem hlavy a celkovému podráždění nervové soustavy. Už žádné prášky na spaní, stačí levandule na nočním stolku a nejlépe ještě zalitá v hrnku jako čaj!

Levandule provoní váš byt a lépe usnete. Foto: Levandule provoní váš byt a lépe usnete. Foto: istock.com

Tchynin jazyk

Tato běžná pokojovka s trochu nesympatickým jménem pracuje, zatímco vy spíte. Dejte jí šanci u vás v ložnici, protože po celou dlouhou noc vypouští kyslík v noci, zatímco přijímá oxid uhličitý. A nejen to! Také odfiltruje nepříjemné běžné domácí toxiny jako formaldehyd, trichlorethylen a benzen ze vzduchu!

Umístěte do bytu květiny, které jsou krásné i užitečné. Foto: Umístěte do bytu rostliny, které jsou krásné i užitečné. Foto: istock.com

Lopatkovec

Něžná květina s bílými kalíšky květů je opravdu všestranná rostlina! Jak čistí vzduch, zároveň odstraňuje toxiny a zvyšuje vlhkost vzduchu. To by mohlo pomoci zmírnit utrpení alergikům a zároveň provlhčí vzduch, kde se pak bude lépe spát i dýchat.

istock-184365511 Foto: Tyto rostliny vám vaši péči budou vracet. Foto: istock.com

(ku)

Další články:

 

Řezané květiny a zima? Proč ne!

Řezané květiny v zimě? Dokonalá dekorace pro náročné! Nechte je působit křehce, tajemně a luxusně

Vypěstujte si bylinky i na podzim!

Vypěstujte si bylinky i na podzim. Tyto vám vyrostou v květináči na parapetu

Výroba věnce bude zábava pro celou rodinu.

DIY: Už máte adventní věnec? Vyrobte si ho sami doma! Jak na to?

Článek je zařazen v: spánek , domácnost , pokojové rostliny , aloe vera , zeleň , pokojové květiny , čistý vzduch
Speciály:
Reklama