Jak na to

14. dubna 2017 10:00

Madeirové neboli vrtané kraslice: Méně obvyklou, ale nádhernou techniku zdobení představí pořad VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ

Vaše chvíle pohody na nedělní poledne! Po týdenní pauze se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým. Na co se můžete těšit?

Jak vytvořit venkovní dekoraci, která bude krásná během celého roku? Paní Helena Synková ukáže, jak ozdobit polystyrenová vajíčka, která můžeme k dekoraci použít každý rok. Madeirové kraslice jsou unikátní, protože vzor se na ně nejen kreslí, ale dokonce se do nich vyvrtává! „Technika vznikla podle madeirové krajky, kdy se krajka vyšívala bílou nití na plátno,“ vysvětluje Monika Schiszmanová a zároveň prozrazuje, co vše budeme k výrobě madeirské kraslice potřebovat, Jak si vyrobit domácí mýdla, abychom věděli, čím přesně se každý večer myjeme ukáže paní Aneta Bártová.

Inspirativ velikonoční věnečky, Foto: FTV Prima

Co s nakřáplými vajíčky ví paní Simona Michalcová, která s nimi vyrábí krásné velikonoční věnce. Tlustice jsou velmi oblíbené rostliny, které pochází z Jižní Afriky. Pan Václav Větvička tlustici také pěstuje, ale v listárně tentokrát identifikuje nejen rostliny, ale i pomravy chroustů.

Tlustice jsou populární rostliny, Foto: FTV Prima

Pokud chcete chovat ovce, je nejvyšší čas, abyste si je pořídili. Jsou to šikovní pomocníci, kteří za vás posekají zahradu, ale vyžadují i vaši pozornost a péči.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Sledujte v neděli 16. dubna 2017 v 11.45 na Primě.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na webu Primě PLAY.

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také