Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vypěstujte si vlastní pistácie doma v květináči! Návod, jak na to

Pistácie jsou zdravé, dobré a bohužel i velmi drahé. S trochou trpělivosti si je však můžete vypěstovat vlastní přímo u sebe doma v květináči! Jak na to?
Vydáno: 07.03.2019
Potraviny na spaní - pistácie
Autor: iStock Potraviny na spaní - pistácie

Také se u vás doma po balíčku pistácií jen zapráší a během pár minut z nich zbydou jen skořápky? Pokud je vám líto za ně utrácet tolik peněz a zároveň se malých zelených radostí nechcete vzdát, máme pro vás dobrou zprávu. Pistácie si můžete vypěstovat přímo doma v květináči. Chce to je trochu trpělivosti.

Pistáciový olej

Pistáciový olej je známý již z dob antiky

Čokoládový dezert zastane na svátečním stole i pozici podzimní dekorace

Čokoládové truffles: Kuličky s pomerančovým likérem v pistáciovém kabátku

Jak pěstovat pistácie

K pěstování pistácií potřebujete jeden balíček nesolených pistácií z obchodu a… dostatek času. Nové pistácie vám z koupeného balíčku samozřejmě samy nevyrostou, ale stačí, když ty koupené namočíte do vody a necháte je nabobnat. Poté je přesuňte na navlhčený ubrousek nebo utěrku a nechejte je vyklíčit. Trvat by to mělo asi 4–5 dnů, ale dbejte na to, aby utěrka byla stále vlhká!

Vypěstujte si své plodiny.
Autor: istock.com Vypěstujte si své plodiny.

Naklíčené pistácie zasaďte do propustného substrátu ne příliš hluboko a půdu pravidelně zalévejte. Substrát můžete použít stejný jako například na kaktusy s podílem rašeliny a písku.

Až rostlinka povyroste do výšky 12–15 centimetrů, přesaďte ji do většího květináče, tentokrát s trochu sušším substrátem. Opět pravidelně zalévejte a každý den ji poprašte vodou z rozprašovače.

Jak často zalévat?
Autor: iStock Jak často zalévat?

Sklizeň pistácií

Na sklizeň pistácií si budete muset chvíli počkat. První květy a následná úroda se objeví zhruba po 3–4 letech. Čekání na vlastnoručně vypěstované pistácie se ovšem vyplatí!

Jak vypěstovat lichořeřišnici?

Lichořeřišnice: Jak si vypěstovat doma v květináči přírodní antibiotikum

hřebíček

Zázračný hřebíček: Co si z něj vyrobit a jak ho využít v domácnosti?

Článek je zařazen v: pistácie , jak pěstovat , ořechy , jak na to , květináče

reklama