Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vypěstujte si vlastní pistácie doma v květináči! Návod, jak na to

Pistácie jsou zdravé, dobré a bohužel i velmi drahé. S trochou trpělivosti si je však můžete vypěstovat vlastní přímo u sebe doma v květináči! Jak na to?
Vydáno: 07.03.2019
Potraviny na spaní - pistácie
Potraviny na spaní - pistácie Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Také se u vás doma po balíčku pistácií jen zapráší a během pár minut z nich zbydou jen skořápky? Pokud je vám líto za ně utrácet tolik peněz a zároveň se malých zelených radostí nechcete vzdát, máme pro vás dobrou zprávu. Pistácie si můžete vypěstovat přímo doma v květináči. Chce to je trochu trpělivosti.

Pistáciový olej

Pistáciový olej je známý již z dob antiky

Čokoládový dezert zastane na svátečním stole i pozici podzimní dekorace

Čokoládové truffles: Kuličky s pomerančovým likérem v pistáciovém kabátku

Jak pěstovat pistácie

K pěstování pistácií potřebujete jeden balíček nesolených pistácií z obchodu a… dostatek času. Nové pistácie vám z koupeného balíčku samozřejmě samy nevyrostou, ale stačí, když ty koupené namočíte do vody a necháte je nabobnat. Poté je přesuňte na navlhčený ubrousek nebo utěrku a nechejte je vyklíčit. Trvat by to mělo asi 4–5 dnů, ale dbejte na to, aby utěrka byla stále vlhká!

Vypěstujte si své plodiny.
Vypěstujte si své plodiny.
istock.com

Naklíčené pistácie zasaďte do propustného substrátu ne příliš hluboko a půdu pravidelně zalévejte. Substrát můžete použít stejný jako například na kaktusy s podílem rašeliny a písku.

Až rostlinka povyroste do výšky 12–15 centimetrů, přesaďte ji do většího květináče, tentokrát s trochu sušším substrátem. Opět pravidelně zalévejte a každý den ji poprašte vodou z rozprašovače.

Jak často zalévat?
Jak často zalévat?
iStock

Sklizeň pistácií

Na sklizeň pistácií si budete muset chvíli počkat. První květy a následná úroda se objeví zhruba po 3–4 letech. Čekání na vlastnoručně vypěstované pistácie se ovšem vyplatí!

Jak vypěstovat lichořeřišnici?

Lichořeřišnice: Jak si vypěstovat doma v květináči přírodní antibiotikum

hřebíček

Zázračný hřebíček: Co si z něj vyrobit a jak ho využít v domácnosti?

Článek je zařazen v: pistácie , jak pěstovat , ořechy , květináč , jak na to
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama