Barevná zahrada: Jak využít běžné předměty k rozveselení zahrady?

Někomu se líbí elegantní zahrada v umírněné barevnosti, jiný dává přednost veselým barvám a vtipným doplňkům. Dnes uděláme radost především těm, kteří si libují v pestrosti a kreativních nápadech.

Možná si pamatujete, jak jste jako děti míjeli jednu zahradu za druhou, téměř bez povšimnutí… A pak to najednou přišlo. Zahrada, která vás zaujala na první pohled. Možná vní byly oblíbení trpaslíci, možná barevný domeček pro děti nebo vesele natřené květináče. Vzpomínáte?

Starší nábytek se ještě hodí

Komody, skříňky i různé šuplíčky můžete využít na zahradě jako květinové stolky. Zásuvky, přetékající záplavou květin vypadají velmi půvabně, nemyslíte?

Daleko už nedojede

Obstarožní bicykl po dědečkovi potřebuje jenom veselý nový nátěr a už můžete plnit košíky na nosiči nebo kyblíky zavěšené na řídítkách květinami. Podobné dekorace jsou velmi oblíbené například vHolandsku, ale slušet budou i našim zahradám.

Usazené květiny

Staré rozvrzané židle už ke kuchyňskému stolu asi nepatří, ale na skládku také ne. Dopřejte jim veselou barvu a do sedáku vyřízněte otvor na velký květináč.

Obyčejné plechovky

Také vždycky přemýšlíte, co se starými plechovkami, aby nemusely skončit vodpadu? Vytvořte si znich závěsné květináče spestrobarevným kabátkem.

Děravé botky

Obyčejné žabky skvěle poslouží jako držáky na květináče, ale gumové holínky mohou květináče dokonce zastoupit. Pokud už jsou děravé, tím lépe, alespoň bude mít kudy odtékat přebytečná voda.

Někdo si potrpí na střídmé barvy a eleganci, druhému se líbí barvy a hravé nápady:


Přečtěte si také