Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zahrada

Česká květina: I rostliny mají svojí značku kvality

Stále častěji voláme po českých vejcích, mase z našich chovů, mléku od českých dojnic. Proč nepodpořit také naše zahradníky. Známka Česká květina je zárukou kvality i původu. Pod záštitou Svazu květinářů a floristů takto nově označují své nejlepší kousky tradiční pěstitelé okrasných květin v Česku.
Vydáno: 06.05.2014
Na Floře se představili i čeští šlechtitelé cibulovin

Pěstování okrasných rostlin patří k našemu národu dlouhá léta. Dá se říci, že s květinami to umíme na parapetech, v zimních zahradách, na balkonech, terasách i venku. Asi nikoho nepotěší, když si domů přinese rostlinu, která mu po přesazení zahyne nebo je z nedbalosti dodavatele například napadená škůdci.

Zaručeno: Česká květina není žádný chcípáček, znavený převozy

Známka kvality Česká květina může být použita pouze na rostliny, které vyrostly v České republice českým zahradníkům. Divotvorná zahrada zdobí zrekonstruovaný pavilon A Foto: Zuzana Schneidewind

Po většinu pěstební doby je taková květina v péči českých odborníků, roste (přizpůsobuje se) v našich klimatických podmínkách a většina vstupů pochází od českých dodavatelů.

Vypěstovaná prodejní rostlina nemusí cestovat stovky kilometrů po kontinentu k zákazníkovi.

Kratší cesta ke spotřebiteli pro ni znamená menší zátěž z nedostatku světla, ale i  zkrácenou přepravu cennou z ekologického hlediska pro celou Evropu.

Podpoříme-li nákup českých květin, podpoříme naše pěstitele a tím pomůžeme udržet i tvorbu pracovních míst. Sekundárně je podpořena také perspektiva odborných vzdělávacích institucí v tomto oboru.

Označení Česká květina může být použito pouze se souhlasem Svazu květinářů a floristů ČR výhradně na kvalitní rostliny. Květinám pěstovaným pod značkou Česká květina je věnována nejvyšší odborná péče a jsou pod pečlivým dohledem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Jsou  profesionálně pěstované, důraz je kladen na kvalitu, zdravotní stav rostlin i ekologii.

Značka může být pro nedodržení kvality a zásad zahradníkovi kdykoliv odebrána

Označení má být zárukou českého původu i kvality sazenic
Označení má být zárukou českého původu i kvality sazenic
Zuzana Schneidewind

Označením Česká květina se nyní pyšní primule, macešky a další dvouletky, balkonové a záhonové rostliny, hortenzie, chryzantémy, vánoční hvězdy a bramboříky.

Autor: Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Střecha hmyzího domku se dá vybudovat z rostlin, které rostou na kůře - z netřesků, jímž vyhovuje přímé slunce.

Postavte si hmyzí hotel. Proč ho mít na zahradě?

Věnujte výběru náležitou pozornost

4 základní rady, jak v obchodě dobře vybrat sazenice


Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama