Zahrada

16. října 2015 04:41

Markéta Zídková

Díky napojení na mobil vám tahle krabička názorně ukáže, jaké počasí je venku

Tempescope vám předvede, jak je venku.

V malém průhledném kvádru bezdrátově napojeném na předpověď v mobiluse budou čerti ženit, jen abyste nemuseli koukat z okna

Tento přístroj v průhledné plastové krabičce na stole v obývacím pokoji napodobuje aktuální povětrnostní podmínky, které panují za oknem. Dokáže napodobit déšť, blesky, mlhu i sluneční svit. Nápad sestrojit takovou věcičku dostal její autor Ken Kawamoto po návratu z dovolené v Pacific Northwest, což je region na severozápadě Severní Ameriky, kde je kvůli horám a moři na každém rohu jiné počasí.

Nejprve sestrojil prototyp z lahviček od šamponů, fénu, LED zdrojů a stroje na mlhu – který dokázal v uzavřeném prostoru simulovat projevy počasí. Posléze zkonstruoval propracovanější polosériový model, s nímž také momentálně vybírá peníze prostřednictvím portálu Indiegogo za příslib pozdější dodávky. Ti, kdo si přístroj nyní zaplatí (bez dopravy stojí přibližně 5000 Kč) jej údajně dostanou v dubnu 2016. V zájmu snížení nákladů na polovinu Kawamoto bude posílat přístroj nezkompletovaný, zájemce ale ujišťuje, že po prostudování jednoduchého návodu není problém jej sestavit.

Tempescope kromě počasí na daném místě a čase po přepnutí do jiného modu předvede i počasí panující na libovolném místě planety. V manuálním režimu pak simuluje libovolně nastavený jev – jen tak pro dokreslení nálady uživatele.

Jediný z běžných rozmarů počasí, který tempescope neumí demonstrovat, je sněžení. Jak se ale dušuje Kawamoto, za několik let představí zdokonalenou verzi, která zvládne i to.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Severní Amerika Pacific Northwest

Přečtěte si také