Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Díky napojení na mobil vám tahle krabička názorně ukáže, jaké počasí je venku

Tempescope vám předvede, jak je venku.
Vydáno: 16.10.2015
Tohle už umí předvést. Sníh se snad doučí za několik let
Tohle už umí předvést. Sníh se snad doučí za několik let Autor: Tempescope
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V malém průhledném kvádru bezdrátově napojeném na předpověď v mobilu se budou čerti ženit, jen abyste nemuseli koukat z okna

Tento přístroj v průhledné plastové krabičce na stole v obývacím pokoji napodobuje aktuální povětrnostní podmínky, které panují za oknem. Dokáže napodobit déšť, blesky, mlhu i sluneční svit. Nápad sestrojit takovou věcičku dostal její autor Ken Kawamoto po návratu z dovolené v Pacific Northwest, což je region na severozápadě Severní Ameriky, kde je kvůli horám a moři na každém rohu jiné počasí.

Deštník s sebou!
Deštník s sebou!
Tempescope

Nejprve sestrojil prototyp z lahviček od šamponů, fénu, LED zdrojů a stroje na mlhu – který dokázal v uzavřeném prostoru simulovat projevy počasí. Posléze zkonstruoval propracovanější polosériový model, s nímž také momentálně vybírá peníze prostřednictvím portálu Indiegogo za příslib pozdější dodávky. Ti, kdo si přístroj nyní zaplatí (bez dopravy stojí přibližně 5000 Kč) jej údajně dostanou v dubnu 2016. V zájmu snížení nákladů na polovinu Kawamoto bude posílat přístroj nezkompletovaný, zájemce ale ujišťuje, že po prostudování jednoduchého návodu není problém jej sestavit.

Tempescope kromě počasí na daném místě a čase po přepnutí do jiného modu předvede i počasí panující na libovolném místě planety. V manuálním režimu pak simuluje libovolně nastavený jev – jen tak pro dokreslení nálady uživatele.

Jediný z běžných rozmarů počasí, který tempescope neumí demonstrovat, je sněžení. Jak se ale dušuje Kawamoto, za několik let představí zdokonalenou verzi, která zvládne i to.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Míst s nedostatkem vody bude postupně po celém světě přibývat, a pak se hodí každé řešení, které šetří vodu

Geniální sprcha, která šetří vodu

Máš na to 4 minuty

Jak ušetřit za vodu? Vychytaný závěs vás po 4 minutách vykopne ze sprchy

Článek je zařazen v:
Reklama