Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

INSPIRACE: Nemáte květináč? 12 originálních způsobů, jak pěstovat bylinky na balkoně

Zapojte fantazii a udělejte si z bylinek vtipnou dekoraci! V těchto netypických květináčích budou vypadat skvěle. Inspirujte se.
Vydáno: 15.04.2020
Pěstujte bylinky originálně!
Autor: Pinterest.com Pěstujte bylinky originálně!

Dávno odzvonilo sušenému koření, které bylo nutnou alternativou pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku. Dnes si můžete snadno vypěstovat na parapetu nebo balkoně téměř jakoukoliv bylinku, a vytvořit si tak menší jedlou botanickou zahradu. Milujete design a baví vás přetvářet obyčejné věci v originální nápady? Inspirujte se v galerii, jak vtipně se dají pěstovat bylinky, pokud nemáte květináč.

Použít můžete téměř jakoukoliv nádobu. Máte-li doma nepřeberně hrnečků, ale pijete jen ze dvou a zbytek je vám líto vyhodit, nasypte do nich trochu hlíny, zasaďte semínka a pokropte vodou. Za pár dní až týdnů už budete moct otrhávat čerstvé lístečky bylinek.

Vytvořit si můžete ale i celou dřevěnou tabuli, na kterou si přibijete zavařovací sklenice a pověsíte ji na stěnu. Bude sloužit nejen jako čerstvý herbář, z něhož můžete rovnou otrhávat a ujídat, ale i jako nápaditá dekorace.

Podívejte se doma kolem sebe, zda nemáte navíc krásnou dózu, prázdnou plechovku, malovaný hrníček nebo i sklenici od marmelády. Nejenže pomůžete přírodě a zrecyklujete staré nádoby, ale nakonec budete sklízet i její plody.

(as)

Další inspirativní nápady:

Plechovky DIY

Plechovky nevyhazujte! Vyrobíte z nich užitečné věci do bytu i zahrady

Nejlepší nápady, jak využít zavařovací sklenici.

Zavařovací sklenice: Jak ji lze co nejefektivněji využít? Přinášíme vám 6 originálních nápadů

 

Článek je zařazen v: zahrada , tipy , inspirace , bylinky , DIY , květináče
Speciály: Pěstování na balkoně

reklama