Zahrada

10. července 2016 05:51

Markéta Zídková

Drobné ovoce – maliny, rybíz i jahody zvyšují chuť na sex. Pokud je tedy sníte celé

Zrníčka (semínka) jsou zárodkem nového života. Proto jsou nabitá minerály, tedy i zinkem, který zvyšuje potenci. Proč drobné ovoce přeje lásce?

Malé drobné ovoce, jako jsou jahody, maliny, ostružiny, rybíz či angrešt prokazatelně zvyšují sexuální výkonnost mužů i žen. Tvrdí to několik na sobě nezávislých vědeckých studií. Může za to zinek, který příznivě ovlivňuje sexuální výkonnost a který je právě ve velkém množství obsažen v zrníčkách těchto plodů. On je tedy i v dalších zrníčkách, například u melounů či hroznů, ale ty lidé často vyplivují, zatímco u jahod a malin je spolknou.

Drobné ovoce přeje lásce

„Vzkázal bych mužům i ženám, aby vždy, když se chtějí oddávat sexu, snědli hrst malin nebo ještě lépe jahod,“ radí americký odborník Patrick Holford, podle nějž ale za úspěchem milování nestojí jen zinek. Důležité jsou také antioxidanty, které upravují krevní oběh v pohlavních orgánech. A jak známo, co je prokrvené, to je citlivější. Takže už chápete, proč léto přeje lásce?

Ovoce ze zahrady i z lesa

Vyrazte proto na zahradu natrhat si rybíz, ať už červený, černý nebo bílý, naládujte se angreštem, pokud nemáte zahradu, tak na paseku do lesa a zobejte ostružiny, maliny i borůvky. A když někdy spolknete pár zrníček z melounu, tak nezoufejte. A ty z hroznového vína taky nevyplivujte!

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také