Zahrada

1. července 2015 05:45

Markéta Zídková

Nemáte chuť na sex? Dejte si jahody. Pěkně vás nabudí

Jahodová sezona je v plném proudu. Využijte i vy těchto sladkých, červených plodů.

Malé drobné ovoce, jako jsou právě jahody či také maliny, prokazatelně zvyšuje sexuální výkonnost mužů i žen. Tvrdí to několik na sobě nezávislých vědeckých studií. Může za to zinek, který příznivě ovlivňuje sexuální výkonnost a který je právě ve velkém množství obsažen v zrníčkách těchto plodů. On je tedy i v dalších zrníčkách, například u melounů či hroznů, ale ty lidé často vyplivují, zatímco u jahod a malin je spolknou.

Ovoce lásky

„Vzkázal bych mužům i ženám, aby vždy, když se chtějí oddávat sexu, snědli hrst malin nebo ještě lépe jahod,“ radí americký odborník Patrick Holford, podle nějž ale za úspěchem milování nestojí jen zinek. Důležité jsou už výše zmiňované antioxidanty, které upravují krevní oběh v pohlavních orgánech. A jak známo, co je prokrvené, to je citlivější.

Zdravé ovoce

Je proto škoda, že jahody jsou ovoce, které je dospělými lidmi poměrně opomíjeno, přitom jsou tak zdravé. Jsou plné nejen vitaminů a minerálů, ale obsahují například hodně antioxidantů, které pomáhají vychytat v těle volné radikály, takže brání vzniku závažných nemocí a zpomalují stárnutí. Mají i další zdraví prospěšné vlastnosti – působí močopudně, pročišťují střeva a snižují škodlivou hladinu cholesterolu.

Malé červené plody obsahují velké množství vitaminu C, denní dávku sníte už zhruba ve 150 gramech jahod. Tento vitamin funguje v těle jako ‚úklidová četa‘, chrání tím srdce a oběhový systém, urychluje látkovou výměnu a podporuje růst kostí, vazů a zdravých zubů.

Žijeme v době, kdy jsou jahody k dostání celoročně, takže jsme téměř zapomněli, že je nějaká jahodová sezona. Pokud se to stalo i vám, tak vězte, že jahodová sezona je právě nyní – v červnu. Je to doba, kdy se prodávají jahody vypěstované v Česku, ale také doba, kdy jsou nejchutnější a nejzdravější.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také