Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Sestrojte si houpačku z palet. Zvládnete to za odpoledne

Léto je ideální čas k lenošení.
Vydáno: 03.07.2015
A teď už chybí jen umístit matraci, aby ležení bylo pohodlné. Protože ji budete používat venku, nezapomeňte na nějaký chránič matrací, aby zůstala čistá a suchá
A teď už chybí jen umístit matraci, aby ležení bylo pohodlné. Protože ji budete používat venku, nezapomeňte na nějaký chránič matrací, aby zůstala čistá a suchá Autor: themerrythought.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každý miluje houpání. I dospělí, přestože se leckdy tváří, že je to jen hloupá zábava pro děti. Ve skutečnosti kdybychom mohli, houpali bychom se stejně dlouho jako ony. A víte co? Jde to!

Můžete si totiž postavit vlastní houpací postel, kterou pověsíte do zahrady na strom a strávíte v ní s knihou v ruce celé léto. Způsobů, jak to udělat, je mnoho, ale využijte například staré palety, které jste si odvezli na chalupu na topení. Pak už budete potřebovat jen vrtačku a lano. A vlastně ještě starou matraci, aby ležení bylo pohodlné.

Postup:

Matraci přizpůsobte rozměry lůžka. Palety nařezejte a poté zase spojte tak, aby na konci lůžka byl dostatek místa na provrtání otvorů a přivázání provazu. V případě potřeby přidejte další desky z jiné palety. Vyvrtejte otvory ve všech čtyřech rozích palet, a to do horní i spodní desky. Ujistěte se, že otvor je dostatečně velký pro lano, to poté otvory protáhněte jako na obrázku a zavažte. Podívejte se na obrázky, kde je to názorně vidět:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Houpačka na verandě nemusí být špatný nápad. Máte-li doma i staré dveře, pak máte i materiál, ze kterého ji můžete udělat. Nakonec stačí jen připevnit masivní řetěz.

Dobré dveře nikdy nedoslouží aneb 17 skvělých tipů, jak je ještě využít

Článek je zařazen v: houpačka , palety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama