návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak si na terase užívat babí léto až do začátku podzimu? Inspirujte se, jak na hřejivou pohodu

skrivaa , Vydáno: 21.09.2018
Užijte si babí léto na terase.
Autor: istock.com Užijte si babí léto na terase.
Sledování západu slunce, vychutnání si horké čokolády s mléčnou pěnou spolu s napínavou detektivkou, houpání se na houpačce a vzpomínání na dovolenou u moře, která je sice fuč, ale vás v myšlenkách tak fantasticky hřeje. Neutíkejte ze svých balkonů, teras či pergol k televizi a užijte si příjemné víkendové ráno či všední odpoledne na čerstvém vzduchu. Máme pro vás několik úžasných tipů, díky kterým tam vydržíte až do začátku podzimu a přitom vás to bude neskutečně bavit!

reklama

Ach, ten hřejivý komfort

Podsedáky, polštářky a různé přehozy a deky jsme v létě pečlivě uschovali na dno skříně, nyní budou ale zase v kurzu. Dekorační polštářky navlečte do huňatých návleků, vyzkoušejte ty s vyšším vlasem, ale úžasně postačí i kvalitní bavlna. K večeru přijde vhod také deka.  A kam s ní, než bude potřeba? Poskládejte ji do proutěného košíku vedle zahradního křesílka nebo dřevěné lavice. Bude jim to tam spolu opravdu slušet.

Obklopte se měkoučkým teplem.
Autor: istock.com Obklopte se měkoučkým teplem.

TIP: Pokud milujete teplo od podlahy, neváhejte prostor u venkovního stolu pokrýt kusovým kobercem. Nejen vy, ale i váš čtyřnohý chlupáč toto rozhodnutí opravdu ocení.

Světlo, co pohladí po duši

V altánu nebo v pergole rozhodně nemají zářivky a tomu podobné agresivní zdroje světla opravdu co dělat. Vám jde o pravý opak, totiž o navození intimní a příjemné atmosféry. Kromě toho, že by neposkytovaly zrovna kdovíjaký komfort pro náš zrak ve večerních hodinách, tak by navíc lákaly dotěrný hmyz ostošest. Tlumené světlo vykouzlí rustikální stínidlo například kolem lampy či stropního osvětlení.

Víte, co je to hygge?

Hygge je dánský recept na domácí štěstí, který okouzlil svět. Zkuste ho vyčarovat i u vás doma

Vyrobte si úžasné voňavé svíčky.

Zažeňte podzimní depresi a vyrobte si doma vlastní svíčky. Naučíme vás, jak na to!

TIP: V kurzu jsou opět  staré dobré petrolejové lampy, kde můžete usměrňovat plamen. Cestu k domu osázejte solárními svítidly se zápichem, stejně tak i kolem zahradního jezírka, ať se hladina romanticky leskne. Nadchnou vás také solární oblázky, co vytvářejí nezapomenutelný efekt.

Pozvěte rodinu a užijte si poslední teplé dny.
Autor: istock.com Pozvěte rodinu a užijte si poslední teplé dny.

Intimní atmosféra

Kapitolu samu o sobě ztělesňují lucerny různých tvarů a velikostí – jak ty MINI, tak i ty XXL. Nechce se vám za ně utrácet nebo zkrátka a dobře preferujete originál? Pak třeba využijte staré pětilitrové zavařovačky a vyhrajte si s nimi na několik různých způsobů. Vystříhejte si šablonu z papíru a tu po té přeneste na sklenici a přestříkejte sprejem, pomalujte ji barvami na sklo, které budou dokonale imitovat pestrobarevnou mozaiku, nebo oprašte úžasnou ubrouskovou techniku. Do lucerny jako zdroj světla můžete použít klasickou svíčku nebo světelný řetěz s LED diodami.

Bojíte se otevřeného ohně? Zavřete svíčky do lucerničky.
Autor: istock.com Bojíte se otevřeného ohně? Zavřete svíčky do lucerničky.

Tip nejen na podzimní večer: A co takhle trochu romantiky? Vypusťte k obloze lampion štěstí a hojnosti. Pomalujte jej s dětmi nebo popište svými přáními, společně ho zapalte a vyšlete vstříc k hvězdnému nebi. A znáte to: co se má stát, se stane, tak vyčkávejte.

Rostliny podzimu opravdu sluší

Kalendář sice ukazuje na příchod podzimu, ale to vůbec neznamená, že rostlinám zvoní umíráček, právě naopak. Stačí si vybrat správně a můžete se jimi pyšnit tak jako tak. Zasaďte si do květináčů oblíbené listopadky, okrasnou trávu nebo třeba tolik oblíbený vřes, co nám do Čech přinese trochu z kouzla tajemného Skotska. Vyhrajte si s barevnými odrůdami a kombinujte je ostošest, ať spolu barevně kontrastují. Šanci dejte také vřesovcům, i když si mnozí myslí, že se jedná o to stejné, tak tomu tak opravdu není.

Vypěstujte si krásný vřes.

Zasaďte vřes. Jak na něj, aby vám vydržel od září až do Vánoc?

Vyrobte si krásný podzimní věnec.

DIY: Vyrobte si krásný podzimní věnec na dveře. Návod, jak na to

Za pomoci kaštanů, šípků, větviček, tykví, juty a třeba keramických sošek si vytvořte stylové podzimní zákoutí. Kouzlete tak se slámou, s kukuřicí a třeba ořechy či jablky. Květináče vyšperkujte tím, že je obalíte jutou. Pokud bude juta zasahovat až k rostlině, tak ji navíc ochráníte před mrazíky, které se dřív či později skutečně objeví.

Krb či podzimní táborák

Zařídili jste si pergolu i s krbem? Pak vám pohled do ohně hravě nahradí televizi. Přineste si k té nejpůsobivější podívané podzimní laskominy, co zahřejí. Opečené dýňové chipsy posypané hrubozrnnou solí, mrkvový krém s krutony a parmskou šunkou, pečené kaštany, horkou domácí čokoládu nebo třeba sladký bulgur opražený na másle s vanilkou z Madagaskaru, rozinkami a mandlemi. A než nás sychravé počasí nadobro vyžene domů, tak si s rodinou užijte podzimní taborák. Upečte si brambory, jako jste to dělávali kdysi, rozkrojte špekáčky, ať se nad ohněm otevírají jako tulipány, hrábněte do strun a prostě buďte.

Dýňové latté si zamilujete.
Autor: istock.com Dýňové latté si zamilujete.
Svíčky vykouzlí tu správnou atmosféru.

Zamračená obloha a déšť? Zútulněte si byt na sychravé podzimní dny!

Relaxujte, zasloužíte si to

Fredagsmys je nové hygge. Užijte si pohodlí domova naplno díky švédské relaxační technice

(LZ) 

reklama

Článek je zařazen v: babí léto , indiánské léto , terasa , balkón , gril , rodina , víkend , vřes , pergola , podzim

reklama

Přečtěte si také