návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zasaďte vřes. Jak na něj, aby vám vydržel od září až do Vánoc?

skrivaa , Vydáno: 11.09.2018
Vypěstujte si krásný vřes.
Autor: istock.com Vypěstujte si krásný vřes.
Letničky pomalu mizí z truhlíků a vy už pokukujete po podzimních kytkách. Chryzantémy váš balkon samozřejmě jistí, ale dejte šanci i vřesu. Bude vám dělat parádu až do Vánoc!

reklama

Muškáty a chryzantémy teď budou ještě krásné, ale s pokročilým podzimem to zabalí.  Superhrdina vřes však zůstane a bude je zdobit dál. Patří mezi nejvhodnější trvalky, které můžete mít na balkoně i na zahradě. Nebude vás namáhat přehnanou péčí a při troše pozornosti se vám odvděčí barevnou nádherou.

Vřes není zrovna rozmazlený, je to držák severních pásem Evropy, ale stejně se na něj připravte, aby vám vydržel! Skvělé je, že i když vám třeba uschne, bude pořád vypadat dost dekorativně. Navíc je to skvělá trvalka! Pokud ho neumoříte suchem nebo nevhodnou péčí, bude krásný každý další rok.

Při jeho pěstování je třeba řídit se několika zásadními radami a vřesovou zahrádku na balkoně vám bude kdekdo závidět!

Kyselá půda

Vřes má rád kyselou půdu a bude mu fajn ve směsi z rašeliny, písku, menšího podílu kyselé zeminy a kůrového humusu. Pokud se vám to nechce pamatovat, prostě kupte speciální zeminu pro vřesovištní rostliny, a zrovna tak hnojivo, které také nesmí obsahovat vápník.

Vypěstujte si bylinky ve váze.

Bez zalévání a starostí. Vypěstujte si bylinky ve váze!

Proč vám pokojovky hynou?

Zajde vám každá pokojová rostlina? Zjistěte 5 důvodů, proč se jim u vás v bytě nedaří

Místečko

Vřes se rozroste a potřebuje trochu prostoru! Jednotlivé sazenice vysazujte v rozestupech kolem 20 cm a mezi nimi nasypejte kůrový mulč.

Světlo

Vřes ho má rád, i když je to severní drsňák. Nezapomeňte, že potřebuje dost světla! Pokud ho nemá dostatek, roste řídce a špatně kvete. Umístěte proto truhlíky a nádoby s vřesem na světlé stanoviště, ne do věčného stínu!

Najděte pro vřes hezké místo.
Autor: istock.com Najděte pro vřes hezké místo.

Vlhko

Představte si ostrovní vřesoviště, věčně smáčené přeháňkami a mlhou. Vřes je sice dost odolný vůči suchu, ale bez úplné zálivky nevydrží, zvlášť pak v nádobách. Při pěstování na balkoně substrát udržujte mírně vlhký. Určitě nezapomeňte, ostatně jako u každé rostliny, na drenáž na dně nádoby. Používejte měkkou, nejlépe dešťovou vodou. Tvrdá voda vřesu kvůli obsahu vápníku nesvědčí.

Hnojení

Musíte občas přihnojit. Používejte speciální hnojivo k hnojení kyselomilných druhů. Pokud máte doma hnojivo na azalky nebo rododendrony, můžete ho klidně použít. Neobsahuje vápník, a tak nedochází k změně půdní reakce na zásaditou, kterou vřes nesnáší!

Jaké podmínky potřebuje vřes?
Autor: istock.com Jaké podmínky potřebuje vřes?

(KU)

reklama

Článek je zařazen v: vřes , pěstování , balkón , terasa , podzim , trvalka , pokojová rostlina , zahrádka , muškáty

reklama

Přečtěte si také