Veselá velikonoční girlanda z barevných papírů vnese jaro do dětského pokoje

Jaro už je na spadnutí a Velikonoce se přibližují mílovými kroky. Občas je to znát i na síle slunečních paprsků, které můžeme přivítat veselou velikonoční girlandou, kterou si děti mohou pověsit do okna nebo na stěnu v dětském pokoji. Podle našeho návodu praporkovou girlandu hravě zvládne každý.

Co potřebuje na velikonoční girlandu

Jak postupovat při výrobě girlandy krok za krokem

1. krok: Vystřihněte zajíčky

Nejprve si připravte veselé figurky zajíčků. Pokud si netroufáte, nakreslit je jednoduše od ruky, využijte například vykrajovátka na cukroví jako šablonu. Vykrajovátka obkreslete na barevné čtvrtky a zajíčky vystřihněte.

2. krok: Připravte si praporky

Podle pravítka narýsujte na barevné čtvrtky několik trojúhelníkových praporků a vystřihněte je.

3. krok: Nalepte zajíce

Tyčinkovým lepidlem na papír nalepte připravené zajíčky na jednotlivé praporky.

4. krok: Nastříhejte papírové proužky

Připravte si oranžové nebo červené a zelené papíry a nastříhejte z nich proužky, široké asi 1 cm. Zelené ustřihněte asi 10 a 6 cm dlouhé a červené asi 15–20 cm.

5. krok: Slepte papírové mrkvičky

Podle fotografie ustřižené oranžové proužky papíru stočte do tvaru mrkvičky a ze zelených vytvořte nať. Delší zelený proužek dejte doprostřed a kratší k němu přilepte zobou stran.

6. krok: Navlékněte girlandu

Rohy praporků i mrkvičky proděrujte kancelářskou děrovačkou a vytvořené ozdoby navlékněte na dlouhý provázek. Vzniklou girlandu zavěste do okna nebo na stěnu dětského pokoje.

Fotonávod najdete v galerii v úvodu článku.

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková


Přečtěte si také