Koupelny

15. ledna 2019 05:30

redakce Prima Living

Existuje jen jediný způsob, jak věšet toaletní papír. Děláte to správně?

Nekonečná debata o tom, jak věšet toaletní papír, má rozuzlení. Dospělo to tak daleko, že se do hledání odpovědi vložili vědci a přišli s jasným závěrem, který část populace neuspokojí.

Možná byste si řekli, že je úplně jedno, jak budete věšet toaletní papír, ale pozor, svět se skutečně dělí na dva poměrně radikální tábory. Jedna skupina totiž věší papír směrem ke stěně, což znamená, že se rulička a její části odtrhávají zespoda, a pak je tu druhý tábor který trhají papír od stěny, tedy seshora.

Jak správně věšet toaletní papír

Toaletní papír byste měli věšet tak, jak je to na obrázku vlevo - tedy od stěny! Jedině tak snížíte riziko přenosu bakterií z toaletního papíru i samotné toalety na své ruce. Podle studie Univerzity v Coloradu, která zkoumala bakterie na dvanácti veřejných toaletách, máme na rukou nejvíce bakterií v momentě, kdy saháme po toaletním papíru.

Pokud toaletní papír visí směrem ke stěně, jak ukazuje obrázek vpravo, pak se s největší pravděpodobnosti bakterie z ruky přenesou i na zeď. Na dlaždičkách se tak kumulují bakterie, které se šíří dál. Vědci, kteří studii prováděli, našli na toaletách téměř dvacet různých kmenů bakterií. A to rozhodně není málo!

  • Takže až zase budete věšet toaletní papír, myslete i na hygienu a na to, že správné umístění konce toaletního papíru může zabránit šíření mnoha bakterií.

Zdroje: inc.com/statement.html

Mohlo by vás ještě zajímat:


Přečtěte si také