reklama

Psí horoskop aneb jakou povahu má váš pes podle znamení zvěrokruhu

Lenka Valjentová
17. ledna 2021
Kdo chce lépe porozumět chování svého psa, měl by vědět, v jakém znamení horoskopu se narodil. Klasický zvěrokruh se dá aplikovat nejen na lidi, ale taky na domácí mazlíčky, konkrétně na psy. Možná tak najdete odpověď na otázky, proč má váš psí kamarád takovou povahu, jakou má, nebo proč se dva psi stejných plemen od sebe svým temperamentem liší jako noc a den.
reklama

Beran 21. 3. – 20. 4.

Pesve znamení Berana touží po nezávislosti a dobrodružství

Bývá to pes odvážnýa velmi učelivý. Nemá rád omezování, chce být všude jedničkou. Je hodně soutěživý a lákají ho nejrůznější hry, někdy pak postrádá opatrnost. Zdraví mívá dobré a bývá hodně tělesně zdatný. Pes-Beran potřebuje majitele důsledného a sportovně založeného, který ho bude brát na dlouhé procházky do přírody, aby se tam mohl pořádně vyběhat a vyřádit.

Býk 21. 4. – 20. 5.

Pes ve znamení Býka potřebuje stabilitu a jistotu

Pejsek chce svůj klid, pohodlí a láskyplnou péči, pelíšek na nerušeném místě je ideální. Nemá moc rád změny, potřebuje dostatek času, aby si zvykl na nové prostředí, nové lidi i nové zvířecí kamarády. Na procházky chodí moc rád,dává ale přednost stále stejné trase, žádné novoty. Pes-Býk bývá citlivý, opatrný, někdy nedůvěřivý, občas urážlivý. Potřebuje majitele klidného, vyrovnaného a milujícího.

Blíženci 21.5. – 21. 6.

Pesve znamení Blíženců je velký požitkář

Dokáže siužívat života, má rád změny a nové věci. Je zvědavý a zvídavý, projevuje zájem o všeho a o všechny, má mnoho různých zájmů. Potřebuje stále nové podněty, rád se učí. Když se nic neděje, nudí se a pak zlobí, někdy hodně. Rád chodí na procházky do míst, kde „to žije“. Pes-Blíženec by měl mít majitele hodně tolerantního, který hýří nápady a dokáže ho zabavit.

Rak 22. 6. – 22. 7.

Pes ve znamení Raka je velice citlivý a oddaný

Pejsek projevuje až mimořádný cit pro domov a rodinu. Rád a dobře se učí, ale musí ktomu mít vhodné podmínky, tedy klidné a trpělivé zacházení. Nesnese ostré povely a křik, nesmí se s ním zacházet příliš tvrdě a nekompromisně. Pes-Rak je spíše zdrženlivý, až neklidný, může se chovat bojácně a náladově. Projevuje sklony kpohodlnosti a lenosti. Potřebuje majitele chápavého a klidného.

Lev 23. 7. – 23. 8.

Pesve znamení Lva je rád středem pozornosti

Bývá naprosto nadšený, když se všechno točí kolem něj. Vyzařuje z něj jistota a síla, potřebuje uznání a úctu. Je akční, hlavně v mladém věku, dobře i rád se učí novým věcem. Pes-Lev rád vyhrává, chce být ten nejlepší, ale dokáže taky jen tak polehávat a nic nedělat, když ho zrovna nic nezaujme. Potřebuje majitele tolerantního, ale zároveň zásadového, aby mu pes nepřerostl přes hlavu.

Panna 24. 8. – 23. 9.

Pes ve znamení Panny má rád své pohodlí

Pes-Panna miluje přesný denní režim a jasně daná pravidla. Je pracovitý, klidný a vždy připravený k akci, nic pro něj není nemožné. Bývá už od štěněcího věku nadprůměrně čistotný.Vyhledává láskylné doteky člověka, je vděčným společníkem dětí i starších a handicapovaných lidí. Potřebuje majitele, který mu dá pocit lásky i pevného vedení a dopřeje mu hodně pohybu.

Váhy 24. 9. – 23. 10.

Pes ve znamení Vah je klidný a poslušný

Pejskovi vyhovuje přátelské a harmonické domácí prostředí. Touží po blízkém vztahu se svým člověkem, mívá už od štěněcího věku nízkou sebedůvěru, často se projevuje jako nerozhodný a bázlivý. Proto je dobré učit ho od malička větší sebejistotě formou pochvaly. Pes-Váha potřebuje majitele přátelského, který mu dokáže poskytnout harmonické prostředí a sebejisté vedení.

Štír 24. 10. – 22. 11.

Pes ve znamení Štíra je velmi nadaný a učenlivý

Pes-Štírse rád se mazlí a je hravý – a to i v psí lásce, potřebuje sex častěji než jiní psi. Vyzařuje z něj cosi tajemného. Rád bojuje o své postavení ve smečce, vyžaduje intenzivní vztah s člověkem, to je pak schopen absolutní poslušnosti. Pokud pocítí, že je jeho místo ohrožené, jeho žárlivost může způsobit velké nepříjemnosti. Potřebuje majitele trpělivého, který dokáže do jeho života vnést disciplínu.

Střelec 23. 11. – 21. 12.

Pesve znamení Střelce jepřátelský

Je chápavýa veselý, rád se učí a má dobrou paměť. Miluje nezávislost, ale své rodině je věrný a oddaný, i když si dělá spoustu věcí zásadně po svém.Je pro každou legraci, ze štěněcí hravosti jen tak hned nevyroste, trvá trochu déle, než dospěje. Pes-Střelec je šťastný ve společnosti jiných zvířat, rád poznává nová místa. Potřebuje majitele velkorysého a veselého, který má nadhled a nic ho nevytočí.

Kozoroh 22. 12. – 20. 1.

Pes ve znamení Kozoroha je vytrvalý a pracovitý

Má silně vyvinutý smysl pro povinnost a řád, miluje cílenou práci, a proto jeskvělý hlídač. Je houževnatý, zdrženlivý a vážný. Je důležité vyzývat ho ke hrám, aby se taky trochu pobavil a odpočinul si. Rád má stálý pocit jistoty, chce jak svůj pelíšek a plnou misku, tak lásku a péči člověka. Když na něj lidé nedbají, umí si postavit hlavu. Pes-Kozoroh potřebuje majitele spravedlivého a vstřícného, pro kterého je kromě práce také hraní a relax.

Vodnář 21. 1. – 19. 2.

Pes ve znamení Vodnáře je aktivní a vynalézavý

Miluje společnost lidí a ostatních zvířat, je velmi přátelský,plný života a energie. Dokáže být ale svéhlavý, a když něco nechce, nikdo a nic s ním nehne. Rád se nechává prosit. Má rád pohyb a hry, imponuje mu všechno nové a neznámé, občas dělá vylomeniny, takže to chce trpělivost. Pes-Vodnář potřebuje majitele aktivního a chápavého, kterého hned tak něco nezaskočí.

Ryby 20. 2. – 20. 3.

Pes ve znamení Ryb má velmi citlivou duši

Bývámimořádně vnímavý, reaguje rychle i na dění ve své rodině. Nesnáší hlučné prostředí, nejraději je v lese nebo v klidu domova. Pes-Ryba se, když se mu něco nelíbí, dokáže stáhnout se do svého vnitřního světa a své okolí vůbec nevnímat. Důležitá je u něj výchova. Je-li veden láskyplně a citlivě, stane se z něj skvělý společník. Potřebuje majitele velmi chápavého a citlivého, který je sám velmi vyrovnaný.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama