Připravte si hnízdečka pro velikonoční vajíčka. Využijte seno, větvičky i papír

K jaru a velikonočním svátkům patří vajíčka a tím pádem i hnízda, ve kterých snesená vejce odpočívají a čekají, až se z nich vylíhne nový život. Připravte si jednoduchá hnízdečka i pro svoje barevné kraslice. Můžete si je vytvořit ze sena, slámy, proutků, ale třeba i z barevných papírů.

Hnízdo z březových větví

Jarní dekorace z březových větví, a tedy i hnízdečka se vyrábějí velmi snadno, protože dlouhé a tenoučké březové větvičky jsou velmi ohebné a nelámou se. Stočte je pomocí tenkého vázacího drátku do kruhu. Dno můžete pro dekorační účely ponechat volné, ale pokud chcete vytvořit celé hnízdečko, vyberte si několik silnějších proutků a zapíchněte je vždy zobou konců, do protilehlých stran hnízda. Nakonec zapíchnuté proutky omotejte tenkými a ohebnými větvičkami.

Zbřezových větviček můžete vytvořit i maličká hnízdečka, velká tak akorát na jedno vajíčko. Můžete je využít třeba jako dekoraci na prostřený slavnostní stůl, Každému strávníkovi položte jedno hnízdečko vedle talíře.

Hnízdečko ze sena

Najděte si vpřírodě, na louce, trsy suché trávy. Můžete využít i seno, pokud ho máte uskladněné pro zvířata, to ale bude pomačkané a zpřelámané, a bude se sním hůře pracovat. Krásně rovná, suchá stébla trávy stočte do kruhu a opět vezměte na pomoc tenký drátek. Mimochodem, hnízdo doplněné o namodro nabarvená stébla vypadá krásně, že?

Pokud máte kdispozici opravdu jenom pomačkané seno, můžete z něho vytvořit stejně krásné hnízdo jednoduše tak, že větší hrst sena stočíte do kruhu a položíte na ošatku nebo na talíř.

Kupovaný věnec jako základ hnízda

Jednoduché hnízdo můžete vytvořit i zkupovaného slaměného korpusu na věnce, který omotáte lýkovým provázkem, zněhož můžete vyplést i dno, jednoduchým přetahováním lýka zjedné strany na druhou.

Papírové hnízdo

Nastříhané papírové seno se prodává vpapírnictví nebo ve výtvarných potřebách, ale pokud máte doma skartovačku na papír, jde to vyřešit i tak. Jenom musíte počítat stím, že budou proužky papíru o něco širší.

Hnízdečko z dřevité vlny

Nejjednodušší bude hnízdečko zdřevité vlny, která se využívá jako výplň při transportu křehkého zboží, ale koupit si ji můžete i vpotřebách pro zvířata. Funguje i jako výborná podestýlka.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Těšíte se na Velikonoce? Tak už se klidně dejte do příprav:


Přečtěte si také