Připravte si hnízdečka pro velikonoční vajíčka. Využijte seno, větvičky i papír

K jaru a velikonočním svátkům patří vajíčka a tím pádem i hnízda, ve kterých snesená vejce odpočívají a čekají, až se z nich vylíhne nový život. Připravte si jednoduchá hnízdečka i pro své barevné kraslice. Můžete si je vytvořit ze sena, slámy, proutků, ale třeba i z barevných papírů.

Hnízdo z březových větví

Jarní dekorace z březových větví, a tedy i hnízdečka, se vyrábějí velmi snadno, protože dlouhé a tenoučké březové větvičky jsou velmi ohebné a nelámou se. Stočte je pomocí tenkého vázacího drátku do kruhu. Dno můžete pro dekorační účely ponechat volné, ale pokud chcete vytvořit celé hnízdečko, vyberte si několik silnějších proutků a zapíchněte je vždy z obou konců, do protilehlých stran hnízda. Nakonec zapíchnuté proutky omotejte tenkými a ohebnými větvičkami.

INSPIRUJTE SE: Připravte se včas na Velikonoce. Už teď sbírejte skořápky a krabičky od vajec. Budou se hodit

  • Z březových větviček můžete vytvořit i maličká hnízdečka, velká tak akorát na jedno vajíčko. Můžete je využít třeba jako dekoraci na prostřený slavnostní stůl. Každému strávníkovi položte jedno hnízdečko vedle talíře.

Hnízdečko ze sena

Najděte si v přírodě, na louce, trsy suché trávy. Můžete využít i seno, pokud ho máte uskladněné pro zvířata, to ale bude pomačkané a zpřelámané, a bude se s ním hůře pracovat. Krásně rovná, suchá stébla trávy stočte do kruhu a opět vezměte na pomoc tenký drátek. Mimochodem, hnízdo doplněné o namodro nabarvená stébla vypadá krásně.

  • Pokud máte k dispozici opravdu jenom pomačkané seno, můžete z něho vytvořit stejně krásné hnízdo jednoduše tak, že větší hrst sena stočíte do kruhu a položíte na ošatku nebo na talíř.

Kupovaný věnec jako základ hnízda

Jednoduché hnízdo můžete vytvořit i z kupovaného slaměného korpusu na věnce, který omotáte lýkovým provázkem, z něhož můžete vyplést i dno, jednoduchým přetahováním lýka z jedné strany na druhou.

NENECHTE SI UJÍT: Přírodní styl, žádné divoké barvy. 6 nápadů na originální zdobení velikonočních kraslic

Papírové hnízdo

Nastříhané papírové seno se prodává v papírnictví nebo ve výtvarných potřebách, ale pokud máte doma skartovačku na papír, jde to vyřešit i tak. Jenom musíte počítat s tím, že budou proužky papíru o něco širší.

Hnízdečko z dřevité vlny

Nejjednodušší bude hnízdečko z dřevité vlny, která se využívá jako výplň při transportu křehkého zboží, ale koupit si ji můžete i v potřebách pro zvířata. Funguje i jako výborná podestýlka.

Kdy budou letos Velikonoce, zjistíte zde.

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková


Přečtěte si také