reklama

Připravte se včas na Velikonoce. Už teď sbírejte skořápky a krabičky od vajec. Budou se hodit

Simona Sedláčková
13. února 2021
Za okny panuje silný mráz a čekání na jaro se nám zdá nekonečné. Pojďme maličko přeskočit nevlídné období. Na Velikonoce se můžeme začít připravovat už teď! Přinejmenším už si můžeme doma nechat vykvést rychlené cibuloviny a pomalu se začít poohlížet po materiálu na velikonoční tvoření. Přinášíme vám několik nápadů, pro které budete potřebovat tolik skořápek, krabiček od vajec i odstřižků látek, že se vám delší čas příprav bude hodit.
reklama

Jaro nechte rozkvést doma za okny

Vytvořte si doma jarní atmosféru, navzdory mrazivému počasí, které panuje za okny. Narychlené cibuloviny se vkvětinářstvích objevují už od Vánoc a kvetoucí narcisky a voňavé hyacinty za oknem dokážou snaší pochmurně zimní náladou zatočit raz dva.

Jak to však udělat, aby nám doma vydržely kvetoucí cibuloviny co nejdéle? Vobchodě vybírejte květináčky sjenom mírně narašenými cibulkami, protože doma, vteple, porostou přímo raketovou rychlostí. Postavte je na místo sdostatkem světla, teplotou nejlépe do 20 °C a zalévejte je jen mírně. Jen tak vám pokvetou až 3 týdny. Při vyšších teplotách budou odkvetlé už po 1–2 týdnech.

Při pohledu na voňavé květy se ve vás možná probudí i nálada na tvoření jarních a velikonočních dekorací, tak se už pomalu začněte poohlížet po vhodném materiálu.

Začněte si schraňovat krabičky od vajec

Při každém nákupu vajec domů přinášíte i plata nebo papírové krabičky. I když podle nových pravidel plata od vajec, a dokonce i roličky od toaletního papíru, patří do kontejneru na papír, stejně pro ně určitě vymyslíte daleko lepší uplatnění. Můžete je roztrhat na malé kousky, ze kterých vytvoříte dekorační papír nebo velikonoční dekorace technikou paper mache.A výborně můžete využít i obyčejný novinový papír.

Do roliček od toaletního papíru můžete vysadit první jarní semínka a krabičky na vejce zase využijtena malé velikonoční zahrádky.

Vaječné skořápky nikdy nevyhazujte jen tak

Pokud vám po dvorku pobíhají slepice, pak jste jistě zvyklí, každou skořápku od vajec jim zase pěkně vrátit. Ale i vpřípadě, že takový odbyt pro skořápky nemáte, nepatří takový poklad do odpadu! Podívejte se, jaké krásné jarní dekorace můžete ze skořápek vytvořit!

Na Velikonoce myslete i při zimním prořezu stromů

Silnější větve, které musíte odstranit při pravidelném prořezávání ovocných stromů, můžete sice jednoduše nařezat na polínka a časem spálit vkamnech, ale pár si jich raději schovejte. Budou se vám hodit! Že netušíte na co? Na šikovná dekorační kolečka. Nejprve ale nechte větve pěkně pomalu vysušit, protože pokud kolečka nařežete zčerstvého dřeva, budou se vám při vysychání kroutit a praskat.

Odstřižky látek si schraňujte po celý rok

Patří šití mezi vaše oblíbené koníčky? A máte ve zvyku všechny odstřižky látek hned vyhodit, nebo si některé schováváte? Druhá varianta je určitě lepší. Za prvé nebudete plýtvat jakýmkoliv materiálem a za druhé se i nejmenší odstřižky látek mohou skvěle využít. Například na kouzelné jarní věnce.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama