Velikonoční vajíčka z papíru. Vytvořte si věnec, řetěz a ozdobte větve ve váze

Děti už se Velikonoc nemohou dočkat, i když je letos nečeká žádné velké koledování. O to více potřebují zabavit jinak, například výrobou veselých dekorací z papíru. Pokusíme se vás přesvědčit, že to není vůbec nic složitého.

Barevné papíry, čtvrtky a lepidlo mají doma snad všechny děti, stačí jen sáhnout do školní aktovky, která teď zahálí v koutě. A pokud doma najdete i vlnkované kartony nebo hedvábný papír, bude to tvoření ještě mnohem zábavnější.

Řetěz zpapírových vajíček

Nejjednodušší velikonoční dekoraci vytvoříte zvystřižených vajíček zbarevných nebo ještě lépe vzorovaných papírů. Vajíčka můžete na stužku jednoduše nalepit či přicvaknout kancelářskou sešívačkou. Ale také je můžete proděrovat kancelářskou děrovačkou a vajíčka na stužku nebo provázek navléknout.

Veselý řetěz zkuřátek a zajíčků

Vystříhejte si tvary podle šablony a znich pak skládejte a slepujte veselá zvířátka. Pokud nemáte kdispozici nalepovací očka, stačí když je namalujete jenom černým fixem. Zhotových zvířátek vytvořte celou výstavní girlandu. Figurky na provázek připevňujte barevnými kolíčky na prádlo.

Slepovaná papírová vajíčka

Zbarevných papírů nebo čtvrtek vystřihněte 9 stejně velkých vajíček, všechna vajíčka přeložte na polovinu a postupně je ksobě slepujte lepidlem na papír. Nezapomeňte doprostřed vložit a vlepit i očko na zavěšení!

Sešívaná vajíčka zpapíru

Stejná vystřižená a přeložená vajíčka zpapíru ksobě můžete jednoduše sešívat kancelářskou sešívačkou na papíry.

Hedvábná vajíčka

Pokud máte doma kdispozici i tenoučký hedvábný papír, můžete těch vajíček vystřihnout a sešít ksobě ještě více. Vajíčka na fotografii byla sešita na šicím stroji.

Vajíčka slepovaná cik cak

Větší děti mohou vystřižená papírová vajíčka slepovat i tak, že k sobě slepí jen horní třetinu prvního a druhého vajíčka a spodní třetinu druhého a třetího. Pak opět horní třetinu třetího a čtvrtého… Poslední vajíčko slepí opět kprvnímu a kulatý tvar se uzavře.

Věnec zpapírových vajíček

Zbarevných nebo i vzorovaných čtvrtek vystřihněte nejméně 12 vajíček a nalepte je na kruhový základ zpapíru. Vzniklý věnec můžete pověsit na dveře či na stěnu dětského pokoje.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Na stránkách Prima Livingnajdete i další nápady na velikonoční dekorace, které by se dětem mohly líbit:


Přečtěte si také