reklama

Velikonoční zdobení, snadno a rychle: Jarní dekorace, které vám půjdou rychle od ruky

Simona Sedláčková
31. března 2021
Každý jsme jiný, a proto někoho baví složité malování kraslic, a druhý dává přednost rychlým a vtipným nápadům. Připraveni na velikonoční svátky však můžeme být úplně všichni. Dnes vám představíme několik tipů pro milovníky rychlých a přitom efektních řešení.
reklama

Vajíčka ozdobte živými květinami

Uplést maličké věnečky můžete zživých i umělých květin, ale ty živé se kjaru hodí určitě lépe. Že kolem vás vpřírodě ani na zahrádce ještě nic moc nekvete? Nevadí, vkvětinářství si kupte větvičku šateru neboli nevěstina závoje, který mají kdispozicipo celý rok.

Že vám šater připomíná vlastní svatbu? Tak toho využijte a vytvořte si velikonoční zamilovaný pár vajíček. Lihovou nebo akrylovou fixou nakreslete na vyfouknuté skořápky obličej a je to!

Vyfouknuté skořápky můžete využít i jako malé vázičky. Jen stím je potřeba počítat už při vyfukování vajíček, a dírku do skořápky udělat pouze na jedné straně, zato trochu větší.

Do připravených skořápkových váziček můžete vložit například větvičky brzy na jaře kvetoucího kdoulovce nebo otužilé sedmikrásky, které už touto dobou také najdete na trávníku.

Vytvořte jednoduché velikonoční zajíčky

Zpapírových i látkových ubrousků zase poskládáte parádní zaječí ouška. Ubrousek srolujte pěkně napříč, aby vzniklé uši byly co nejdelší, obtočte je kolem vajíčka a svažte mašličkou nebo provázkem.

Nebo vajíčko skryjte do ubrousku či kousku juty úplně celé. Pak se ani nebudete muset trápit sdomalováváním obličeje.

Podívejte se, jak si snadno a rychle vytvořit velikonoční zajíčky a další dekorace, například hnízdečka pro vajíčka:

Vajíčka namalujte cibulovými slupkami

Možná to také znáte. Od barev na vajíčka bývá většinou zmalovaná i půlka kuchyně. Na druhou stranu cibulové slupky barví rychle, spolehlivě a bez komplikací. Stačí jenom do hrnce s vodou vyskládat vajíčka, přisypat slupky z cibule, čím více, tím lépe, a povařit 10 minut, tedy přesně tak dlouho, jako se vaří vejce natvrdo.

Před povařením vcibuli můžete ještě vajíčka pokrýt libovolnými lístky, trávou nebo květy a obalit silonovou punčochou nebo kouskem tylu.

A pokud už na to vaření vcibuli ani nedojde, nevadí. Není i tohle parádní velikonoční dekorace? Jen pozor, vtomto případě použijte vyfouknuté skořápky, čerstvá vejce by se mohla brzy ohlásit nepříjemným zápachem.

Nechte čarovat samotnou přírodu

Věděli jste, že některé slepice snáší rovnou barevná vajíčka? Hnědá a bílá zná každý, ale plemeno slepiček araukana umí i vajíčka modrá a faverolky je zvládnou obarvit dokonce i narůžovo!

Zvláštní plemena slepic, která snášejí barevná vajíčka, má doma jen málokdo, ale krásně bude na misce nebo vkošíku vypadat i kombinace bílých slepičích vajíček a kropenatých od křepelek, která koupíte jednoduše vkaždém supermarketu.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama