Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

7 nejdůležitějších opatření, jak si zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Nikdo z nás nechce trávit celé léto zavřený doma. Vyrážíme na nejrůznější dovolené a chceme co nejvíce nových zážitků. K takovým ale nepatří "zážitek" v podobě vykradeného domova. Těchto sedm bezpečnostních opatření vám zajistí klidnou dovolenou a ochrání váš majetek. Znáte je všechny?
Vydáno: 01.08.2017
Jak si zabezpečit dům?

Léto je v plném proudu a mnoho z nás odjíždí trávit dovolenou mimo domov. Ať už je to na delší dobu, nebo jen na pár dní, nevyhneme se obavám, že se vrátíme zpět a naše hnízdečko bude vykradené či zničené. Přitom stačí pár základních opatření a dovolenou si můžeme užít bez sebemenšího strachu.

1. Kvalitní zabezpečení dveří

Podle policejních statistik si zloději pro vloupání nejčastěji vybírají vchodové dveře. Jde především o byty. Tento bod bychom podceňovat rozhodně neměli. Kvalitní bezpečnostní dveře, které mají vysokou odolnost vůči poškození, by měly být jasným základem každé prevence vůči zlodějům. Pokud zloděj narazí na byt s cylindrickou vložkou vysoké bezpečnostní třídy, raději půjde o dům dál. Pozor ovšem na životnost takového zámku. Doporučuje se vložku vyměnit po deseti letech.

2. Pozor na okna!

Je jasné, že v letních měsících se nevyhneme nepřetržitému větrání. Okna samotná jsou další snadnou cestou pro zloděje. Proto bychom zabezpečení okem neměli podceňovat. Můžeme je chránit například bezpečnostními mřížemi. Dnes si každý může vybrat stylově i barevně podle libosti. Nejedná se tedy jen o bezpečnostní krok, ale i stylový doplněk.

Pozor na zabezpečení oken.
Pozor na zabezpečení oken.
istock.com

3. Domluvte se se sousedem

Pokud máte dobré sousedské vztahy, využijte jich. Soused vám může vybírat poštu ze schránky, zalévat květiny a zkontrolovat dům či byt. Navíc se bude zdát, že v domě pořád někdo je.

4. Instalace bezpečnostních alarmů

V posledních letech se těší oblibě různé elektronické zabezpečovací systémy, které při každém odblokování, uzamčení a pohybu pošlou SMS zprávu na mobil. Alarmy mohou být rovnou napojeny na bezpečnostní agenturu, která při narušení objektu okamžitě vyrazí na místo zkontrolovat situaci. Důležité je ovšem dobré umístění čidel, aby reagovala na všechny vchodové dveře, okna a zároveň, aby je zloděj nemohl snadno vyřadit z provozu.

Důležitý je bezpečnostní alarm.
Důležitý je bezpečnostní alarm.
istock.com

5. Automatické čidlo na světlo

Není na škodu pořídit si automatické světelné čidlo, jak ven na zahradu, tak i dovnitř do pokojů. Nastavte světelný spínač tak, aby se večer rozsvítil na chvíli uvnitř v pokoji. Málokdo by riskoval lézt někam, kde by mohl narazit na někoho uvnitř.

6. Nepište na sociální sítě, že se chystáte pryč

Stále více sdělujeme na různé sociální sítě vše o našem soukromí. Jedna z nejčastějších chyb, které si ani kolikrát neuvědomíme je ta, že všechny informujeme o odjezdu z domova. Pro zloděje není nic snazšího, než informaci zneužít. Díky lokalizačním funkcím o sobě kolikrát lidé nevědomky sdělují jejich přesnou polohu a lokalitu. Proto by se míra sdílení o aktivitách měla co nejvíce omezit, a to především v letních měsících.

7. Vypněte elektronické spotřebiče

V neposlední řadě bychom se měli zaměřit i na nástrahy, kterými si můžeme nadělat škodu my sami. Doporučuje se zkontrolovat a vypnout všechny tepelné spotřebiče. Jde především o rychlovarné konvice, žehličky, topení a podobně. Nejlépe je vytáhněte rovnou ze zásuvky. Vypněte uzávěr vody i plynu.

(mk)

Podívejte se do galerie, jak zajistit bezpečný domov pro děti:

Další články:

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

Nemovitost vlastnil drogový král Pablo Escobar.

GALERIE: Tento dům vlastnil drogový král Pablo Escobar. Dnes v něm můžete strávit jednu noc! Za kolik?

Inspirujte se džunglí!

Inspirace tropickou džunglí: Vsaďte na květiny, vzory a pestré barvy

Reklama
Článek je zařazen v: dovolená, tipy, rady, dům, krádež, zámek, zloděj, bezpečnost, byt, alarm, zabezpečení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama