Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bydlení podle generací: Co musí mít v bytech mladí a jak bydlí čtyřicátníci?

Představa o ideálním bytě se mění s časem. Nejprve by měl být hlavně náš, potom by se měl hodit i pro rodinu a nakonec by měl být co nejpohodlnější. Podívejte se, jak si zařídit byt v každém věku.
Vydáno: 16.07.2018
Jak si zařizují byty různé generace?
Jak si zařizují byty různé generace? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První byt: Dvacátníci

Je to období kreativity a taky hledání sebe sama. Dvacátníci by se tak neměli bát experimentovat a zařizování bytu si opravdu užít. Inspirace se dá najít nejen na Pinterestu, ale také na Instagramu a v různých internetových obchodech.

Jednoduchý praktický byt je pro mladé základ
Jednoduchý praktický byt je pro mladé základ
istock.com

Velice důležité jsou i finance. Ještě nepřišel čas pro utrácení za kusy nábytku, které budete vlastnit po zbytek života. Stačí lacinější kousky v kombinaci s originály, třeba z vetešnictví nebo z půdy. Zároveň je potřeba naučit se pracovat s prostorem. První byty často mají jednu místnost, která slouží jako ložnice, obývák i jídelna. Všechno by mělo být praktické a dekorace osobité. Ostatně zařizováním bytů podle miléniálů se mohou inspirovat všechny generace, podrobnější článek najdete ZDE.

Nábytek ze starožitnictví dodá bytu originalitu

5 triků, jak nakupovat ve starožitnictvích. Sežeňte originální nábytek za dobré ceny

Jak si zařídit byt, když nemáte na vyhazování

Mladí a chudí: Jak si zařídit bydlení bez peněz

Rodina: Třicátníci

V bytě už většinou nebydlí jen pár, ale také děti. Můžeme tak zachovat smysl pro praktičnost z dřívějška, ale je potřeba přizpůsobit domov novým členům domácnosti. Důležitý je jídelní stůl, u kterého se rodina může scházet, prostorná nebo alespoň praktická kuchyň s dostatkem úložného prostoru, kde se trocha nepořádku snadno ztratí.

Je potřeba myslet na všechny členy rodiny
Je potřeba myslet na všechny členy rodiny
istock.com

Více než kdy předtím je potřeba přemýšlet o materiálech. Textilie by měly být odolné a měly by se dát snadno čistit. Lakovaný nábytek raději vynechte. Snadno se poškrábe, lepší bude namořené dřevo nebo kov. Skleněné plochy nejsou vhodným řešením (určitě ne na konferenčních stolcích), protože se snadno ušpiní a navíc mohou být nebezpečné.

Všude je plno světla, které umocňuje bílá barva stěn a světlý odstín dřeva.

Proměna rodinného domku: Zbavili se příček a vznikla oáza světla, dřeva a prostoru

Moderní přístavba dům lépe propojí se zahradou

Projekt rodinného domu: Podívejte se, jak prvorepublikové vile sluší moderní přístavba

Účelnost ale neznamená, že byt bude nudný. Dá se pracovat s různými barvami a vzory. Případně si můžete pořídit nějaký umělecký kousek a nahradit jím improvizované dekorace, které jste si vytvořili, když jste chodili do školy.

Klid a pohoda: Čtyřicátníci a padesátníci

Děti už odrůstají a když odejdou z domu, je tu příležitost pro pořádnou investici do vašeho domova. Teď přichází doba, kdy si můžete pořídit světlý čalouněný nábytek nebo pořádný koberec. Riziko, že ho někdo poleje nebo se po něm projde v botách, se snižuje.

Konečně je příležitost pořídit si to, co opravdu chcete
Konečně je příležitost pořídit si to, co opravdu chcete
istock.com

Přichází také rozhodování, jak využít bývalý dětský pokoj. Řešením je ložnice pro hosty nebo pracovna. Dopřejte si ten luxus mít místnost jen na čtení a práci. Bude stačit knihovna, pracovní stůl, dobrá lampa a židle nebo křeslo.

Je to také doba, kdy se hodí investovat do kuchyně a koupelny. Udělejte si vaření co nejpříjemnější a koupání co nejpohodlnější. Je to dražší investice, ale i tak se na ní dá ušetřit.

Konečně vypněte a odpočívejte

Buďte offline. Zkuste těchto 5 tipů, které k vám domů nepustí pracovní maily

Zkusíte nějaký z nápadů?

4 skvělé nápady z Jak se staví sen pro vaši kuchyň. Zkusíte černé obklady nebo ostrůvek s televizí?

Článek je zařazen v: generae , věk , zařizování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama