Kuchyně

28. května 2018 06:00

Matouš Hartman

4 skvělé nápady z Jak se staví sen pro vaši kuchyň. Zkusíte černé obklady nebo ostrůvek s televizí?

Kuchyně je v Čechách bohužel dodnes opomíjenou místností. Často se jedná o úzkou místnůstku jen pro přípravu jídla. To je ale špatně. Designéři z Jak se staví sen tenhle nešvar českých domovů bravurně napravují.

Kuchyň by neměla být místností, do které se zavřete a něco v ní uvaříte. Měla by být plnohodnotnou součástí domácnosti plnou světla a prostoru. Zkrátka by to měla být místnost, ve které budete rádi trávit svůj čas. Vaření je totiž zábava a jídlo taky. Inspirujte se nápady z Jak se staví sen a udělejte i ze svojí kuchyně královnu bytu.

Multifunkční ostrůvek

Ostrůvek se pomalu dostává i do českých kuchyní. Designéři v proměně zbourali příčku, která dělila obývák od kuchyně a vytvořili jediný velký prostor s ostrůvkem, který poslouží jako jídelna i pracovní plocha a navíc je v něm zabudovaná i skříňka s televizí.

Multifunkční ostrůvek vyřeší mnohé a zvětší prostor. Foto: archiv Prima

Netradiční barva

Kuchyně si zaslouží zajímavou barevnost. Obchody nabízejí nepřeberné množství různobarevných obkladů, a dokonce i všelijak barevného nábytku. Už dávno se nemusíme omezovat jen na různé odstíny přírodních barev. V jedné proměně designéři vyzkoušeli fialovou a zafungovalo to na jedničku!

Fialová je netradiční, ale vypadá skvěle. Foto: archiv Prima

Černobílá kuchyň

Elegance a klasika, to je kombinace černé a bílé barvy. I když byla kuchyně z proměny malá, designéři dokázali využít barvy tak, aby se prostor opticky nezmenšoval a vypadal netradičně. Černé obklady dodají kuchyni hloubku i originalitu.

Černobílá kuchyň je elegantní. Foto: archiv Prima

Světlá optimistická kuchyň

Naopak v proměně malého domku, kde byla v přízemí veliká obytná místnost, designéři zvolili pro kuchyň světlé barvy, které se příjemně doplňují s do šeda laděnou obývací částí. Světlá kuchyň je klasikou a nezklame. Dejte ale pozor, aby nepůsobila nudně. Je vždy potřeba ji doplnit o nějakou barvu nebo ji umístit do velkého prostoru tak jako v téhle proměně.

Světlá kuchyň působí příjemně. Foto: archiv Prima

(red)

Další nápady z Jak se staví sen:


Přečtěte si také