Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Takhle si zařizují byty mileniálové. 6 trendů, které musíte zkusit taky

Narodili se na přelomu osmdesátých a devadesátých let a teď si zařizují své první domovy. Jejich specifické požadavky i zájmy ovlivňují to, jak budou byty a domy vypadat. Najdeme tu ale inspiraci pro všechny generace.
Vydáno: 15.06.2018
Inspirujte se bydlením mileniálů
Autor: istock.com Inspirujte se bydlením mileniálů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tvrdí se, že nechtějí pracovat, jsou sobečtí, případně povrchní. Byť mají mileniálové špatnou pověst, jejich životní styl v mnohém posouvá trendy v bydlení a interiérovém designu. Jsou otevření novým možnostem, často měli příležitost cestovat a začínají si uvědomovat mnohem více než předchozí generace, že naše planeta je jen jedna. Ekologické, úsporné a praktické bydlení je tak pro ně naprostým standardem oproti opulentnosti devadesátých let a snaze mít co nejvíce. Zkrátka s podnikatelským barokem za mileniály nechoďte.

Mileniálové si vystačí i s malým prostorem
Autor: istock.com Mileniálové si vystačí i s malým prostorem

Praktičnost

Nač mít obrovský byt s mnoha místnostmi, když stačí jedna dvě? Mileniálové dávají přednost praktičnosti před budováním hradu. Vystačí si s málem. Donutily je k tomu okolnosti. Nové bydlení se poslední dobou stává vyloženě nedostupným kvůli rostoucím cenám nemovitostí. Už i Česko se přidalo k zemím, kde se za nájem platí alespoň polovina výplaty. Menší byt se tak stává ideálním řešením. Stojí méně a navíc se snáze uklízí.

Jedna katalánská architektka dokonce navrhla, abychom se zbavili kuchyní. Měli bychom využívat komunitní stravování. O její vizi si přečtěte ZDE.

Mix stylů

Byt nemusí mít jednotný styl. Vlastně to ani není žádoucí. Mileniálové sesbírali inspiraci z celého světa a vyjet jednou do nákupního domu a vrátit se s kompletním vybavením by byla vyloženě škoda. Míchání stylů sice vyžaduje pečlivost a cit pro detail, ale vytváří osobnější prostor, než jaký by vznikl, kdybychom do bytu naskládali nábytek sehnaný jen v jediném obchodě. Mileniálové navíc vesměs nedisponují takovými finančními prostředky, aby všechno sehnali najednou. Postupné nákupy tak vytvářejí zajímavý prostor, kde pak každý kousek nábytku působí jako originál.

Každý pes jiná ves. Nábytek nemusí být v jednom stylu...
Autor: istock.com Každý pes jiná ves. Nábytek nemusí být v jednom stylu...

Osobitost

S předchozím bodem souvisí potřeba mileniálů vytvářet vyloženě osobní prostor. Možná je k tomu žene současná globalizace. Domov by měl dávat najevo, že někomu patří. Jeho majitel by mu měl dát osobitý ráz. Inspirace z bytů mileniálů je tudíž jasná: Dejte bytu kousek ze své osobnosti. Pomohou vám s tím rodinné fotografie, zarámované kresby vašich dětí, dekorace, které jste koupili na svých cestách, doplňky inspirované kulturami, které se vám líbí.

Myslete na detaily, ty promění byt v čistě váš...
Autor: istock.com Myslete na detaily, ty promění byt v čistě váš...

Víra v minulé generace

To, co se osvědčilo, není potřeba nahrazovat. Mileniálové se často odvracejí od chladného minimalismu k designu uplynulých dekád. Cesty do starožitnictví a vetešnictví představují hotové výpravy za nejoriginálnějším vybavením bytu. Ceny tu jsou nižší a nábytek často dobře zachovalý. Jak správně lovit ve starožitnictvích, abyste neprohloupili, najdete ZDE.

Projděte starožitnictví a bazary, můžete tu najít zachovalé kousky, které v jiných domácnostech neuvidíte.
Autor: istock.com Projděte starožitnictví a bazary, můžete tu najít zachovalé kousky, které v jiných domácnostech neuvidíte.

Zelené bydlení

Je nás hodně a říkat si, že po nás potopa, by mohlo jednu pořádnou přivolat. Už teď nás zaplavují odpadky, mnohé z nich recyklovatelné nebo úplně zbytečné. Mileniálové vyznávají životní styly, jako je třeba zero waste. Snaží se omezit plasty a recyklovat. 

Vypěstujte si své plodiny.

Chcete bydlet zeleně a v souladu s přírodou? Máme 17 skvělých ekologických tipů

Zalévejte ledem, je to jednoduché a efektivnější

Zalévejte květiny ledem. Tenhle trik ušetří čas a dokonce i vodu

Kreativita v detailech

Naše domovy potřebují zajímavé detaily, maličkosti, které z nich udělají to nejkrásnější místo na světě. Nemusíte mít velký jídelní stůl se šesti stejnými židlemi. Židle mohou být každá jiná a stůl starý po babičce. Spojíte je nátěrem stejné barvy a vytvoříte tak úžasný detail své kuchyně, který upoutá pozornost všech příchozích. Nepřemýšlejte o tom, jak mít byt co nejelegantnější nebo nejmodernější, zaměřte se na detaily, které lidé uvidí jen a jen u vás doma.

Tahle postel rozhodně vyšla levně a přitom vypadá skvěle. Stačilo použít světélka a fotografie
Autor: istock.com Tahle postel rozhodně vyšla levně a přitom vypadá skvěle. Stačilo použít světélka a fotografie
Článek je zařazen v: mileniálové , moderní bydlení , zařizování , tipy
Speciály:
Reklama