Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Být a nebýt... třeba za stylovým paravánem

Schovejte se! Ale stylově...!
Vydáno: 17.10.2014
Paraván nemusí mít vždy pevnou a nepropustnou výplň, přesto dokáže dostatečně prostor předělit. Tento navíc dává možnost rostlinám, aby jeho bílé pletivo doplnily přirozenou zelenou barvou.
Autor: Onelowell.net Paraván nemusí mít vždy pevnou a nepropustnou výplň, přesto dokáže dostatečně prostor předělit. Tento navíc dává možnost rostlinám, aby jeho bílé pletivo doplnily přirozenou zelenou barvou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pohádka o královně Koloběžce ukázala, že i z rozporuplných podmínek se dá vyjít se ctí. A tak i vy můžete v jedné místnosti být a zároveň nebýt. Nebo chcete-li vytvořit si i v rozlehlém prostoru soukromí. Pomůže vám paraván.

Možná, že se vám hned vybavily zdobné předěly z ratanu a drahých látek z předminulého století. Pokud ale máte rádi moderní nápadité věci a o nějakou skládací zástěnu byste stáli, nemusíte hned házet flintu do žita. Naopak, právě vy si v naší galerii přijdete na své.

Historie paravánu

Paraván je specifický kus nábytku. Jeho přednosti pocítily dámy už před staletími v Asii a později díky cestovatelským výpravám se dostal až do Evropy. U nás se zabydlel nejdříve v budoárech žen z vyšší společnosti, které se snažily co nejvěrněji napodobit životní styl na honosných dvorech ve vyspělých evropských centrech.

Unikátní ulita jako paraván. Složíte ji tak, že spojky odstraníte a svinete celý paraván jako vějíř. Možná trochu náročné, ale za unikátní kus nábytku ve vašem království to možná stojí, co myslíte?
Autor: Cr3at.com Unikátní ulita jako paraván. Složíte ji tak, že spojky odstraníte a svinete celý paraván jako vějíř. Možná trochu náročné, ale za unikátní kus nábytku ve vašem království to možná stojí, co myslíte?

Dnes si už můžeme zástěnu pořídit v mnoha provedeních snad na celém světě. Španělská stěna, jak se také někdy paravánům říká, dokáže i v rozlehlejším prostředí vytvořit útulnější místo. Paravánem můžete navíc rozdělit prostor na jeho menší části velmi rychle. Základní tvar sestává z několika podlouhlých dílů, které v rozložení stojí samy o sobě. Někdy lze ale také paraván chápat jako samostatný díl s podstavcem.

Soudobé materiály a nápaditost designérů dokázaly proměnit kdysi umělecky pečlivě propracovanou zástěnu v moderní prvek zabydleného prostoru. Na paraván narazíte nejen v bytech a soukromých domech, ale také v nemocnicích nebo kancelářích. Pochopitelně vždy v jinak účelně vytvořeném tvaru a designu.

Pokud byste o nějaký takový paravánek stáli, našli jsme pro vás pár typů zástěn, které byly navrženy v moderním duchu. Uvidíte, že dokážou příhodně dotvořit nejeden soudobě zařízený prostor.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

U některých silikonů můžete nanést i větší množství, ale nejlepší je lepit bodově, zvlášť u silnějších lepidel.

Jak připevnit zrcadlo na zeď? Lepidlo, páska, držáky?

19)	Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti.

Skvělé tapety pro teenagery

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Článek je zařazen v:
Reklama