Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Chata v Čeladné nastoluje zcela nové možnosti odpočinku

Tato chata zcela vyčnívá z běžné typologie chat.
Vydáno: 09.06.2016
Dříví složené pod terasou je jedním z mála prvků, které tuto stavbu vizuálně řadí mezi rekreační objekty

Dialog hluchých chatařů
I movitý podnikatel míří na víkendy za město. Návrh rekreační vily – nikoli chaty – však svěřuje architektovi a realizaci návrhu stavební firmě. Mezi venkovskými ploty tak svítá na dialog hluchých. Představa setkání klasického chataře jako produktu staré éry s novodobým návštěvníkem venkova z rekreační vily s bazénem je myslitelná jen s velkou dávkou fantazie. O čem by si přes plot povídali?

„Tak jsem dnes zapřáhl vozík a v Bauhausu vzal ty zlevněné fošny na fasádu, ať to prokoukne,“ nadhodil by Pepa Novák, pokud by tu nějaký byl. „Linie definující obrys mého objektu se vynoří pod východní terasou ve formě schodiště, vymezí prostor terasy, plynule přechází do střešní roviny, aby se na západní straně zapíchla zpátky do terénu,“ mohl by zas o svém stavení prohlásit majitel rekreační vily v Čeladné, která se v kontextu „civilizované“ krajiny golfového hřiště na úpatí Beskyd elegantně zařezává do svažitého terénu.

S plochou 400 m² skýtá dostatek prostoru pro odpočinek celé rodině i jejím hostům
S plochou 400 m² skýtá dostatek prostoru pro odpočinek celé rodině i jejím hostům
Boys Play Nice

„Zbyl nějaký polystyrén, tak ještě oblepíme roh ložnice, možná to vydá na celou zeď,“ pokračoval by Pepa. „Prosklené fasády se otevírají ve směrech dálkových průhledů do krajiny téměř v ose průseku 18. jamky,“ poznamenal by majitel na adresu své vily, s přátelským pokynutím by se odvrátil od postavy za plotem a odešel si zaplavat do svého bazénu. Pojďte si s námi jeho vilu z dílny ateliéru CMC Architects prohlédnout.

Dům je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

První setkání s touto stavbou bývá matoucí

Švédská chata se tváří jako jalovcový háj

sland House, jak se tento domek oficiálně nazývá, se setkal s pozitivním ohlasem nejen u samotných majitelů, ale zájem vzbudil i mezi zahraničními zájemci

Nejen Češi milují chalupy. Takhle se tráví víkendy v Holandsku

Reklama
Článek je zařazen v: ateliér CMC Architects, chata Čeladná
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama