Bydlení

29. dubna 2015 05:45

Klára Beščecová

Chtěli byste to? Unikátní leháro na balkon

Mít balkon je příjemná věc a ještě příjemnější je v klidu si na něm posedět a odpočinout si. Proč to ale nezkusit zcela originálně? Designér Tim Kerp se nad tím zamyslel a výsledek jeho nápaditého tvoření se zhmotnil v podobě odpočinkové „kapsle“.

Své balkonové posezení nazval Sight. A skutečně vypadá, jakoby se vám nafoukl na jedné straně dalekohled a tou druhou jste se mohli dívat, kam chcete. Stačí jen kulatý průhled nasměrovat do vámi zvoleného směru. Vrozložité bouli se zas dá skvěle usadit, ležet, číst si, dřímat, zkrátka cokoliv, co se vám bude chtít. O pohodlí uvnitř se stará větší bílý a menší modré polštářky připomínající nejčastější barvy prosluněného letního nebe.

O to, že by vám vneobvyklé bílé kapsli bylo horko, se bát nemusíte. Menšími otvory dovnitř proniká vánek a také rozptýlené světlo. Sight vám navíc na balkoně nezabere až tak moc místa, protože je usazen na vyšším kovovém podstavci. Ten zajišťuje stabilitu a umožňuje nasměrování výhledu vpožadovaném úhlu. Bílá barva pleteniny září čistotou a odráží co nejvíc žhnoucích paprsků vparném dni. Dá se ale také jednoduše omýt, takže ji udržíte ve stále dobré kondici.

Podívejte se na video:

Láká vás uvelebit se vpletené bouli? Škoda, že ji jen těžko koupíme. Ale jako nápad, jak rozčeřit vody unifikovaných křesílek, je to zajímavé. Co říkáte?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky balkón balkon

Přečtěte si také