Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Co vše umí digitální fotorámečky

Zajímavou dekorací vašeho interiéru se mohou stát digitální fotorámečky, a to velmi dynamickou.
Vydáno: 15.08.2014
Večer vám oblíbené obrázky mohou příjemně zářit uklidňujícím modrým světlem
Autor: Ebay.de Večer vám oblíbené obrázky mohou příjemně zářit uklidňujícím modrým světlem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Digitální fotoaparáty jsou už dnes tak dostupné, že je vlastní snad každá rodina. Fotí rychle, jednoduše a poměrně kvalitně. Pokud máte doma i digitální fotorámeček, pak nemusíte snímky nabrané fotoaparátem ani tisknout a zobrazí se vám přesně tam, kam si takový moderní fotorámeček položíte. Tato vymoženost techniky toho však nabízí víc, než jen statické zobrazení jednoho snímku a svým vzhledem dokáže příjemně ozdobit nejeden interiér.

Jaké jsou?

Hračička? Tak trochu, je to vtipný retro digitální fotorámeček.
Autor: Techshout.com Hračička? Tak trochu, je to vtipný retro digitální fotorámeček.

Stejně jako u klasických rámečků krášlících vaše papírové fotografie, můžete i rámečky s těmi digitálními pověsit na stěnu nebo položit na poličku. Mají tu výhodu, že kromě statických obrázků umožňují i jejich střídání, tedy fotoprezentaci s nastavitelným časovým intervalem. Na digitální fotorámečky narazíte v různých rozměrech, úhlopříčka minimonitoru se pohybuje nejčastěji v rozmezí od cca 17,8 cm do cca 50,8 cm, což v hantýrce prodejců elektroniky znamená 7 až 20 palců. Můžete ale také narazit na „fotoobrazy“, u nichž úhlopříčka dosahuje kolem půl metru. Digitální fotorámečky se vyrábějí v různých dezénech. Někdy jako obrázek s dřevěným rámem, jindy třeba jako klasická pasparta, takže si je můžete dopřát i v klasicky vybaveném interiéru.

Za kolik?

Ty nejjednodušší můžete pořídit už od necelých 500 Kč. Vyplatí se vám ale trochu si vybírat a případně pár mincí přidat, ať už za velikost, kvalitu displeje, rozlišení fotografií a jejich úpravu, paměť či její rozšíření, doprovodné funkce, reproduktory apod. Kolem 3500 Kč už můžete počítat se slušně vybaveným přístrojem.

Zdobné rámečky pokryté látkou dokážou pěkně interiér rozveselit

Zarámujte si dovolenou. Jaký rámeček si vyberete?

Umí toho víc

Kromě toho, jak velký prostor máte pro nový foto přírůstek do bytu vyčleněn, je také prospěšné vědět, které formáty fotorámeček podporuje. Levnější digitální fotorámečky pracují jen s formátem JPEG, takže vám pouze zobrazí fotografie. Ty sofistikovanější přístroje si ale poradí i s dalšími formáty, s nimiž se snoubí také možnost přehrávání krátkého videa nebo hudby. To by pak měl fotorámeček podporovat např. formáty tohoto typu: AVI, DivX, Xvid a pro hudbu MP3.

Fotka, která vzbudí

Ovšem k funkcím pokročilejších rámečků patří i zcela jednoduché a někdy prospěšné funkce. Na nočním stolku tak můžete mít místo několika zařízení jen jedno, které vám ukáže přesný čas, vzbudí vás a poradí si i s kalendářem.

Magie kulatých tvarů dokáže ozvláštnit i mnohem větší plochu

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Paměť může mít jako slon

A jestli chcete, aby byl váš fotopřítel schopen pojmout velké množství fotografií, pak se určitě zajímejte o to, jak fotky do rámečku dostanete. Paměť těchto fotopřístrojů můžete zvětšit připojením USB flash disku a paměťovými kartami, např. SD, SDHC, MMC. Ostatně, pokud už bude mít fotorámeček vstup USB, u pokročilejších typů jej můžete napojit i na váš počítač.

Abyste se dobře viděli

Zajímavým nadstandardem je dálkové ovládání. Základem je však dobré zobrazení fotek, tj. schopnost rozlišení obrazu např. u středně velkých fotorámečků 800 x 600 bodů a víc, nejlépe 1024 x 768 bodů. A pochopitelně také bude záležet na kvalitě jasu a kontrastu obrazu. Opět lepší fotorámečky vám fotografie zobrazí jasněji, některé z nich se navíc dokážou přizpůsobit okolnímu světlu a jas automaticky korigovat.

Kam s ním? Pod dveře

Parchanti! Vrazili Kennyho pod dveře

Můžete být in

Digitální fotorámečky jsou sice oproti těm klasickým náročnější na odběr energie, běží v podstatě nonstop, naproti tomu jsou ale schopné zobrazit hned několik snímků, dynamicky je prolínat, přehrát video i hudbu. Zkrátka vám nevšedně ozdobí domov a v digitálním věku také příhodně propojí jedinečné zážitky z vašeho života s moderními technologiemi.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Pohled do nitra džungle

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost


Článek je zařazen v:
Reklama