Děti milují čmárání po zdech. Skvělé tipy, jak jim to umožnit (a nezešílet)

Křičet na dítko, které se vás rozhodlo překvapit a namalovalo úžasný obrázek? Že to bylo zrovna na nedávno vymalovanou zeď? Zkuste to vydýchat a zvládnout v klidu.

Berte to z té lepší stránky, je super, že vašeho potomka baví kreslení, jsou děti, kterým tahle forma umělecké činnosti nic neříká. Jako většina ostatních rodičů budete samozřejmě malému tvůrci vysvětlovat, že na zeď se nečmárá, možná ale budete úspěšnější, když se pokusíte kreativní výbuchy svého dítěte nasměrovat jinam.

Papírová tapeta

Řadě rodičů se osvědčila určitá forma kompromisu, tedy když na dětské malůvky vyhradili část zdi v dětském pokojíku. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete, aby dítě malovalo přímo na zeď, polepte vybrané místo papírovou tapetou, kterou můžete kdykoliv znovu přelepit a uvolnit tak prostor pro další kresby. Jsou ale i jiné možnosti. Pokuste se vybrat právě tu, která by mohla vaše dítě zaujmout.

Samolepicí tabulová fólie

Jednou z nich je například samolepicí tabulová fólie, kterou můžete nalepit nejenom na zeď, ale i na sklo nebo na nábytek. Na fólie se maluje křídou nebo fixou, stírají se většinou suchou houbičkou.

Tabulová barva

Další z možností, jak vytvořit plochu na tvoření téměř kdekoliv v bytě, je tabulová barva, která je vhodná vlastně na jakýkoliv hladký povrch. Prodejci ji nabízejí v celé škále odstínů, takže plocha na kreslení nemusí být nutně jenom černá. Tabulovou barvu můžete navíc zkombinovat s barvou magnetickou, děti si na ní potom mohou jednoduše přichytit i obrázky, fotografie nebo školní rozvrh.

Jako ve škole. Klasická tabule

Malým kreativcům uděláte zaručeně radost tabulí. I to je jeden z možných způsobů, jak děti odlákat od míst, na kterých nechcete nacházet jejich výtvory. Na trhu najdete nepřeberné množství tabulí a tabulek nebo malířských stojanů. Vybírat můžete i podle toho, čím vaše dítě kreslí nejradši, jestli křídou nebo fixem. Malýprůřez tím, co a za kolik je u nás k dostání, najdete zde:

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také