návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Necháváte děti doma samotné? 5 tipů, jak se na to připravit

skrivaa , Vydáno: 24.07.2019
Ilustrační foto.
Autor: istock.com Ilustrační foto.
Zabavit děti o prázdninách může být oříšek. Babičky jsou v pohotovosti, letní tábor je zaplacený, vy máte naplánovanou dovolenou. I přesto možná přijdou dny, kdy děti budete muset nechat doma samotné. Jak se na to připravit, ať jste v klidu vy i dítě?

reklama

Nechat děti doma o samotě může být stres jak pro vás, tak pro ně. Aniž bychom vás chtěli strašit, doporučujeme si pročíst tato doporučení od Policie České republiky. Spoustě rizik a situací můžete předejít!

Jak se na dny, které děti stráví doma o samotě připravit?

Odstraňte rizika

Pro děti je domov jedno velké hřiště, zvlášť když na něm nemají rozhodčího v podobě přísného rodiče. Rády tak prošmejdí šuplíky, kam mají jindy zakázáno chodit, vyzkouší si vaše oblečení ze skříně nebo použijí tátovu vodu po holení. Tím se neznepokojujte a ani se za to na děti nezlobte. Zkuste ale eliminovat možnosti, jak by si děti mohly ublížit. Vypojte ze zásuvky spotřebiče, schovejte ostré nože a nářadí.

Ilustrační foto.
Autor: istock.com Ilustrační foto.

Připravte jim jídlo dopředu

Je skvělé, když se děti brzy naučí připravovat jednoduchá jídla. Abyste však v práci nemuseli trhnout hrůzou, v jakém stavu najdete kuchyň či zda před domem nebudou stát hasiči, dětem raději připravte jídlo dopředu. Ohřát si ho mohou v mikrovlnce, ti starší by to mohli zvládnout i na pánvi či v troubě. Poté jim raději zavolejte a ujistěte se, že sporák vypnuli.

Jak na bezpečný dětský pokoj?

Bezpečný dětský pokojík: 12 nebezpečí, která reálně hrozí. Na co dát pozor?

Pozor na nebezpečí na zahradě.

Nebezpečí, která číhají na zahradě. Znáte je?

Dejte jim úkol

Mají prázdniny a žádné povinnosti. Bylo by kruté jim najednou udělat seznam věcí, co mají splnit doma, přece jen si po školní docházce zaslouží čas na hru a odpočinek. Umýt nádobí, pověsit prádlo či jít s odpadky by ale zvládnout mohly. Děti tak rychle nezvlčí a vám pomohou s chodem domácnosti.

Průběžně jim volejte

Nejde jen o to zkontrolovat, zda váš domov nehoří v plamenech. I děti potřebují vědět, že se někdo o ně na dálku stará a že vám mohou kdykoliv zavolat, pokud by se něco přihodilo.

Ilustrační foto.
Autor: istock.com Ilustrační foto.

Poproste sousedku

Důvěřuj, ale prověřuj. Poproste sousedku, aby ve dny, kdy budete v práci a děti zůstanou doma o samotě, k vám jednou denně zašla a zkontrolovala, zda je všechno v pořádku. I děti mohou vědět, že pomoc mají případně přes chodbu.

Rodičovské vychytávky 16

GALERIE: 15 nejlepších rodičovských triků. Takové vychytávky vám usnadní život s dětmi

Vytvořte si letní dekorace.

DIY: Vytvořte si veselé letní dekorace! 15 hravých nápadů

reklama

Článek je zařazen v: děti , děti a prázdniny , bezpečný domov , domácnost

reklama

Přečtěte si také