Postavte dětem doma stan nebo domeček. Ušijete ho z látek nebo ho slepíte z kusů kartonu

Podle předpovědi počasí už se na nás žene skutečný podzim a děti budou zůstávat víc doma. Aby se jim nestýskalo po letním stanování a stavění bunkrů, můžete jim připravit i na doma domeček nebo stan, ve kterém si budou nadšeně hrát a možná občas i spát.

Jednoduchý stan ve tvaru písmena A

Základní kostru zdřevěných latí určitě zvládne připravit každý zručný rodič. Stan se se skládá ze čtyř hranatých latí a tří tyčí, vzájemně propojených dřevěnými kolíčky, aby se stan mohl jednoduše složit. Pak už jen stačí ušít látkový potah. Ten je v celku, zjednoho kusu látky, opatřený třemi tunýlky na protažení tyčí. Strana, která bude tvořit podlahu stanu, je podšitá měkoučkým vatelínem a další vrstvou látky.

Látkový potah můžete na stan připevnit šňůrkami na zavazování a podlážku stanu vytvořit zvlášť.

Látkové teepee jako pro Indiány

Základ teepee tvoří pět tyčí a ve správném tvaru ho drží látkový potah. Tyče jsou ksobě vmístě nad látkovým potahem pouze svázané pevným provazem.

Jednodušší teepee můžete vytvořit i pouze ze čtyř tyčí, práce snimi je o trochu jednodušší.

Domeček spevnou kostrou

Pevnou kostru domečku můžete vytvořit zdřevěných latí nebo zhliníkových trubek. I tohle je domeček, který děti zaručeně nadchne!

Sladké sny vdomečku

Vtomto případě mohou být rodiče rodiče vlastně téměř bez práce. Na internetu je docela široká nabídka podobných postýlek, stačí do vyhledávače zadat jen správná slova, například „dětská postel domeček“.

Základem pro domek je jídelní stůl

Kostru domečku pro malé děti máme vlastně všichni doma, vjídelně. Stačí ušít na jídelní stůl látkový potah a je hotovo. Kde budou dveře a kolik bude mít domek okýnek, to už je na vaší fantazii a samozřejmě i šikovnosti. A k domečku patří i malá kuchyňka. Jako základ můžete využít třeba obyčejnou židli.

Parádní domek zkartonu

Pro maminky, které si se šitím příliš nerozumí, tu máme další nápad. Pořiďte si pořádně veliké kartonové krabice a dejte se do stříhání i lepení. I když, i tomto případě si můžete usnadnit práci a jenom dobře hledat na internetu. I papírové domečky se tam najdou.

Domky, bunkry a stany děti milují! Postavte jim vlastní bydleníi na zahradě:


Přečtěte si také