reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Dokázali byste žít rok v domečku 4,5 m²? Podívejte se, jak to jde

zidkovm , Vydáno: 29.01.2015
Rob Greenfield bude žít na ploše 4,5 m²
Autor: profimedia Rob Greenfield bude žít na ploše 4,5 m²
Neštve vás někdy to věčné uklízení a vylepšování domova? Co se zbavit věcí a naopak získat spoustu volného času?

reklama

Rob Greenfield je šílenec, možná nadšenec či aktivista, který dělá věci jinak. Tak třeba zkusil, co to s ním udělá, když se rok nebude sprchovat (jak to dopadlo, o tom příště). Ve svých osmadvaceti se prostě ještě nezařadil do mainstreamu. Tentokrát se rozhodl, že se zbaví třípokojového bytu, věci rozdá kamarádům či je prodá a postaví si malinkatý domeček. Nejenom aby ušetřil peníze, ale aby šetřil i životní prostředí.

Pak ale našel tento model (na obrázcích) za 950 dolarů (23 750 Kč) a bylo vymalováno. Jak píše na svých stránkách, to je méně, než kolik platí nájem měsíčně jeden jeho kamarád v New Yorku. A o hodně méně než platil on sám ve svém třípokojovém bytě – ten ho měsíčně stál 36 000 Kč.

Jeho minidomeček má plochu 4,5 m². Je to taková budka na kolech (jde dát za auto) o rozměrech 3 × 1,5 metru. Rob Greenfiled se rozhodl žít opravdu jednoduše a odpojit se od sítí i internetu. Na domek nainstaluje solární panely, vařit bude na kempingovém přenosném vařiči, je jen otázka, jak se chce zásobovat dešťovou vodou, když žije ve vyprahlé Kalifornii, konkrétně v San Diegu. Záchod chce vyřešit tak, že si vykope kompostovou jámu.

Nejmenší dům na světě
Nejmenší dům na světě

Momentálně Rob hledá pozemek, kde by mohl zaparkovat. Nájem hodlá platit v naturáliích, tedy nabízí na oplátku údržbářské práce a zeleninu, kterou by na pozemku sám pěstoval. Tak kdybyste o něčem volném věděli…

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Tento domek by vedle klasického rodinného domu vypadal jako kůlnička

Podívejte se, jak perfektně lze zařídit dům o velikosti 26 m2

reklama

Přečtěte si také