Bydlení

6. září 2017 11:29

Tereza Javorová

Hit sezóny: Samolepicí tapety. Dokážete s nimi zázraky!

Říkáte si, že tapety už dávno nejsou in? Omyl! K sehnání jsou dnes originální samolepicí tapety v nepřeberné variaci motivů a vzorů. Odpadá tak otravná práce s lepidlem a tapetou si hravě můžete vyzdobit domov za pár minut. Ukážeme, jak se s nimi dá kouzlit. Nepatří totiž jen na zeď!

Jakmile jednou podlehnete kouzlu samolepicích tapet, váš domov už nikdy nebude jako dřív. Tapety nové generace nechají ve vašem interiéru vyniknout vaši osobnost a vy se do nich doslova zamilujete.

Představte si jednoduchou, moderně vybavenou místnost vymalovanou na bílo. Jak ji vylepšit? Jak do ní vtisknout osobnost člověka, který ji obývá? I když si koupíte dokonale moderní nábytek, stále tomu bude něco chybět. Že si na zeď pověsíte pár obrazů? Výborně, ale co když nemáte zeď, do které by se dalo vrtat, nebo bydlíte v podnájmu? Nabízíme vám ideální řešení.

Profesionální fototapety

Skutečně mistrovským designerským kouskem jsou speciální fototapety, které dnes už běžně seženete na internetu. Vyberete si z obrovského množství profesionálních snímků od překrásných přírodních scenérií přes pulzující život velkoměst až po zcela abstraktní umělecké kousky. Stačí jen pár kliků a můžete se těšit na dekoraci, se kterou se snadno pracuje, je omyvatelná a navíc – podržte se – se dá nesčetněkrát odlepit a přesunout, kam jen si budete přát. Že to zní jako pohádka? Taky že ano!

Fototapety samozřejmě nemusíte použít jen na zeď, směle se snimi dají polepit i dveře, nábytek, podlahy a všechny nesavé podklady. Většinou jsou vyrobeny z kvalitní PVC fólie s ochrannou povrchovou laminací, snadno se lepí a jsou omyvatelné. Ve-shopu, který si ke koupi tapet vyberete, obvykle můžete určit i rozměr tapety tak, aby vám sedla přesně tam, kam potřebujete. Dokonce snimi můžete vytvořit i iluzi cihlové zdi nebo jiného moderního materiálu, který dodá vašemu domovu moderní rustikální nádech.

Vyšperkujte nábytek

Máte doma starý stolek, skříňku nebo jiný kousek nábytku, který už má nejlepší časy za sebou a potřeboval by inovovat? Žádný problém. Na trhu jsou kdostání i papírové samolepicí tapety snápaditými vzory, kterými jednoduše polepíte starý nábytek a uděláte zněj super moderní kousky. Skvělým příkladem je například obyčejná knihovna, která díky tapetě získá zcela nový šmrnc.

Vredakci jsme si vyzkoušeli také „zrestaurování“ starého bílého stolku soprýskanými rohy. Na internetu se nám podařilo sehnat samolepicí tapetu skomiksovým motivem. Stačilo jen vše pečlivě přeměřit, tapetu opatrně nastříhat a přilepit. Ideální je postupovat pomalu od kraje a tapetu hned po nalepení uhlazovat hadříkem tak, aby pod ní nezůstaly žádné vzduchové bubliny. Rozměr jsme zvolili o trochu větší, rohy pak nastřihli a polepili i hrany stolu. Během chvíle byl jako nový. Rozhodně to stojí za vyzkoušení!

PŘED:

PO:

Inspirujte se v galerii, kde všude můžete použít nádherné tapety!

(mb)

Další články:


Přečtěte si také