Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: Zastavěl jen 26 m² a ještě dole otevřel cukrárnu

Půdorys tohoto domu včetně cukrárny v jeho přízemí činí pouhých 26 m². Přesto v domě bydlí celá rodina.
Vydáno: 27.01.2015
Ano, děti  v tomto domě bylo třeba zajistit
Autor: Flat House Ano, děti v tomto domě bylo třeba zajistit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trik je v tom, že tokijský Subomi House je rozdělený do sedmi půlených podlaží bez příček, která všechna spojují uprostřed umístěné schody. Z obchodu v přízemí ocelové schody vedou do kuchyně s jídelnou v mezaninu. Následuje obytná zóna ve 2. podlaží a společná ložnice pro celou rodinu v podlaží třetím. Druhé, betonové schodiště vede z přízemí do sklepa, kde je toaleta obchodu.

Každé z mezi(podlaží) je tak malé, že už není kam umístit žádný další nábytek. Přesto každé z nich skýtá alespoň dojem prostornosti. Ten vzniká právě díky umístění polovin podlaží v různé výšce stejně jako řešení bez vnitřních stěn. Každý z obyvatel domu tak žije v pocitu, že obývá jak jednotlivé malé místnosti, tak i jeden velký prostor současně.

Téměř veškerý povrch interiéru tvoří modřínová překližka. Každý z panelů má tvar rovnoběžníku, které jsou kladené do stromečku. Tentýž vzorec se opakuje i na fasádě tvořené pokovenými ocelovými plechy.

Jak má celý koncept fungovat, popisuje architekt na konkrétním příkladu. Matka, která přes den pracuje v cukrárně, si odskočí na čaj do jídelny v mezaninu, pak se podívá na něco v televizi v prvním patře... a dál? Nejspíš zas někam běží po schodech, ale takový už je život v japonských městech s velikou nouzí o místo.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Tento domek by vedle klasického rodinného domu vypadal jako kůlnička

Podívejte se, jak perfektně lze zařídit dům o velikosti 26 m2

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama