Bydlení

25. srpna 2019 08:00

Markéta Kašková

Jak vyzrát na rostoucí ceny nemovitostí? Bydlete v tomhle růžovém domku na kolech

Nový mobilní dům s názvem Magenta rozhodně nepřehlédnete. Jedná se o řešení dočasného nezávislého bydlení pro lidi, kteří se nechtějí upsat na dvacet let splácení. Komu tedy k životu stačí pár metrů čtverečních a nekonečné dobrodružství, může přemýšlet o tomto růžovém přívěsu.

Designér Joshua Woodsman navrhoval malý růžový domek dva roky tak, že ho označil za plnohodnotný. Architekt doufá, že se svým nápadem pomůže lidem vyhnout se dluhové pasti, do které je vdnešní době velmi snadné spadnout. Domek stojí vpřepočtu 226000 tisíc korun a může se umístit kamkoliv, je totiž pojízdný. Bydlet se tedy dá, kde zrovna vaše srdce zatouží a kvalitní silnice umožní.

Podívejte se do galerie na velmi originální a praktický minidomek.

Interiér minidomku

Dům je postaven jako přívěs. Jedná se o tepelně izolovanou dřevěnou konstrukci. V domě je rozkládací pohovka, topná kamna, chemická toaleta a malý kuchyňský kout. Důležitým prvkem interiéru jsou natažené sítě, které se používají k ukládání věcí.

Dům má funkční zapojení a může být připojen k síti pomocí kabelu. K dispozici jsou čtyři vnitřní a jedno vnější světlo – dvě v hlavní místnosti, jedno na WC a v kuchyni. K dispozici jsou také 3 elektrické zásuvky.

Venkovní světlo a sklopný venkovní stůl vám umožní strávit romantickou večeři kdekoli si zamanete.

Parametry minidomku

  1. Design: Joshua Woodsman
  2. Vnější rozměry: 3,35 m x 1,83 m
  3. Výška s přívěsem: 3, 3 m
  4. Doba výstavby: 3 měsíce
  5. Cena materiálu + práce: 256000 Kč
  6. Materiál: nepromokavá překližka, smrkové trámy a latě, polystyrenová izolace

Další články:


Přečtěte si také