Život v miniaturních domech a bytech

29. června 2019 08:00

Markéta Kašková

Tenhle dům postavíte za 8 hodin: Skládá se jako nábytek a uvnitř se dá i grilovat

Na Amazonu se nyní objevil minidům, který si majitelé mohou postavit za 8 hodin, kdekoliv budou chtít. Na internetovém obchodě tedy neseženete jen nové boty nebo elektro vybavení pro váš počítač, ale není problém si objednat právě i dům. Jak vypadá a dá se v něm v klidu žít?

Montované minidomy se dnes těší čím dál tím větší oblibě a lidé si je pořizují napříč generacemi. Při dnešních cenách za městské byty se není čemu divit. Lidem nevadí bydlet vminidomcích mimo centrum za třetinové měsíční výdaje, a navíc mají jako bonus kus vlastní zahrady, ze které se vlétě stává plnohodnotný prostor pro život.

DIY pro zručné

Objekt má celkem 52,43 m2 a je uváděn jako skvělý projekt pro všechny fanoušky DIY. Pokud vás už tedy nebaví barvení prázdných skleněných lahví nebo pletení nejrůznějších přehozů, můžete svou zručnost posunout na jiný level. Bezesporu do tohoto minidomku pak budete moc umístit všechny doposud vyrobenéDIY výtvory. Amazon ho nabízí za 7 250 dolarů(vpřepočtu za 164 tisíc korun).

Nahlédněte do galerie, jak celý projekt vypadá.

Minidomek jako Airbnb

Na internetu se minulý týden spustila lavina zájemců, kteří si toužili postavit svůj malý dům na zahradě. Lidé minidomky často využívají jako alternativu kAirbnb nebo penzionům. Hosté uvnitř najdou stejné základní vybavení, jako nabízí například klasická garsonka.

Objekt si zájemci mohou přizpůsobitvlastním potřebám. Vinteriéru lze zařídit pracovnu nebo například klubovnu pro děti.

Dospělý ho složí za 8 hodin

Malý prostor je dostatečně kompaktní a má dostatek místana chvilkové bydlení. Vpopisku se píše, že dva dospělí dokážou konstrukci plnohodnotně sestavit a připravit za 8 hodin.

Pokud však do domu chcete přidat topení nebo klimatizaci, je to jen na vás, protože tyto věci samotnýprojekt nezahrnuje.

Podívejte se na inspiraci těch nejkrásnějších minidomků.

Další články:


Přečtěte si také