Proměny a rekonstrukce

14. března 2018 16:22

Tereza Javorová

Jak se staví sen: Se šesti dětmi žijí na pár metrech čtverečních. Sledujte velkolepou proměnu

Další proměna je příběhem jedné velké rodiny žijící v jednom malém domě. Rodiče by chtěli mít ve svém domě alespoň trochu soukromí. Podaří se designérům za šibeniční čas proměnit jejich bydlení? Premiéru dalšího dílu pořadu „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 19. března ve 21.30 na Primě.

Se svými šesti dětmi žijí na pár metrech čtverečních a z rodiny prakticky nikdo nemá soukromí. Manželé Špinarovi by si tak přáli hlavně pokojíčky pro své děti a trochu prostoru jen sami pro sebe. Sledujte další díl pořadu Jak se staví sen - extra!

Hlavní je rodina

Manželé Špinarovi jsou spolu už přes 20 let. Seznámili se v práci a pak všechno nabralo rychlý spád. Svatba, dítě, druhé dítě… Až jich je nakonec dohromady osm! Všichni společně žijí v domě, který si jako ruinu koupili před patnácti lety. Společnými silami dům čtyři roky rekonstruovali a výsledkem je současný stav. Na víc neměli sílu, čas ani peníze. Pan Jiří je nadšený ochotník, miluje Cimrmana a pracuje v marketingu. Paní Veronika se stará o děti a pracuje v obchodním oddělení. Celá rodina Špinara je věřící, pravidelně chodí do kostela a většina jejich aktivit je spjata s církví. Děvčata zpívají ve farním sboru a kluci ministrují. Jsou až tak zásadoví, že se drží přikázání „Budeš světit neděli“ a v neděli zásadně nic nedělají.

Šest dětí, šest osobností

Nejstarší dcera Anna Marie se chystá na VOŠ jako zdravotní sestra a v září se bude vdávat. Má ráda různá světýlka, lampičky a svíčky. Sára je podle maminky sebejistá. Studuje truhlařinu, má ráda modrou barvu, plstěné věci a přírodu. Jan se učí uměleckým kovářem a miluje železo, jak jinak. Karolína je prý typická puberťačka, má ráda písničky – každou chvíli jinou kapelu (např. Slza, Jelen), Matyáš chodí na základní školu a nejmladší zrodiny, šestiletý Kryštof, má rád auta a vojáky. Do pořadu poslala přihlášku sestra pana Špinara. Sami Špinarovi by pro sebe nic nežádali. Zastávají názor, že je na světě mnoho potřebnějších rodin.

Velkolepá proměna

Dům koupili vlastně náhodou před patnácti lety. Je to staré stavení, které čtyři roky dávali dohromady. S vnitřním vybavením jim hodně pomáhal bratr paní Veroniky, který je truhlář. Vyrobil jim třeba kuchyň a postel na míru. Děti mají dva pokojíčky. V jednom je Sára a Anna Marie a ve druhém Kryštof, Karolína, Honza a Matyáš. Rodiče spí na posteli zavěšené v místnosti, která slouží jako obývák, kuchyň, jídelna a zároveň pracovna. Sami nemají nějaký vyhraněný styl. Preferují přírodní materiály. Zachovat ale chtějí zavěšenou postel, kterou pro ně vyrobil bratr Veroniky. Pan Špinar by rád pracovní koutek. Tak se Kamila sFrantiškem vrhnou na kompletní proměnu, ať to stojí za to.

Premiéru tohoto dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 19. března ve 21.30 na Primě.

(red)

Další články:


Přečtěte si také