Jak vyrobit střapce a bambulky? Vytvořte jednoduché dekorace plné barev, které prozáří byt

Máte pocit, že nepatříte k manuálně zručným jedincům, ale rádi byste se pustili do tvoření a ukrátili si tak dlouhou chvíli při čekání na jaro? Popadněte zbytky vlny na pletení nebo můžete i vypárat staré svetry a pusťte se do díla.

Jak na výrobu bambulí a střapců

Střapce i bambulky vznikají skoro stejně, namotáním vlny a jejím následném svázání a prostřižení. Střapce namotejte na starou platební kartu nebo na kus tvrdého kartonu, přízi na jedné straně svažte, zároveň protáhněte delší provázek nebo kus vlny na zavěšení a namotanou přízi ve spodní části prostřihněte. (Další nápady a návody na tvoření, včetně fotopostupů, najdete ZDE).

Na bambulky si připravte dva stejně velké kroužky zkartonu, přiložte je ksobě a omotejte přízí. Nakonec opět protáhněte provázek na zavěšení a přízi prostřihněte.

Vytvořte záložky do knih

Hledáte zábavu pro děti? Vyrobte si snimi jednoduché záložky do knížek. Střapce můžete navázat na proužky barevných čtvrtek nebo jenom na kancelářské sponky.

Ozdobte veselé polštáře

Barevné střapce budou vypadat skvěle i na obyčejných jednobarevných polštářcích. Mohou zdobit celý lem kolem dokola nebo jenom boční okraje.

Vyrobte dekorační závěsy

Baví vás kombinování barev a rádi si pohrajete svýrobou střapců? Na procházce si najděte vhodnou suchou větev, navažte na ni spoustu barevných střapců a doplňte je barevnými korálky.

Místo větve můžete využít kruhy. Můžete využít například nevyužívaný bubínek na vyšívání.

Ozdobte záclony i zdi

Barevné bambulky a střapce dodají švih i obyčejným závěsům nebo vytvoří nečekané dekorace na stěnu. Jistě vás napadnou i další možnosti.

Vyrobte květiny z bambulí

Vzimním období můžete vyrobit i jednoduché náhražky barevných květin do vázy. Neodkvetou ani neuschnou!

Baví vás práce svlnou a textilem? Podívejte se na další nápady:


Přečtěte si také