Bydlení

12. prosince 2018 14:38

maku-la@seznam.cz

Jaké to je bydlet v majáku? V každém patře je jedna místnost

Bydlení pro romantiky s nádherným výhledem je k mání za milióny. Nahlédněte, kde by se vám určitě žilo jako v pohádce.

Maják slouží po staletí všem lodím na širém moři jako styčný bod a naděje, že se blíží kpobřeží. V dnešních dobách jsou majáky většinou modernizovány a automatizovány. Dříve však byly většinou osazeny stálou posádkou, která měla za úkol obsluhovat světelnou jednotku majáku.

Věž přestavěnana romantickou jednotku pro dvě osoby a panoramatickým výhledem na pobřeží je na prodej za 500000 liber, tedy za přibližně 143000000 korun. Vroce 1995 ho koupil jeden britský televizní novinář, který chtěl držet trend scelebritami, ale když hit vkupování majáků odpadl, novinář ho představil na aukčním trhu. Maják bychom našli na North Somerset.

Maják má tři luxusní ložnice, koupelnu a skleněnou podlahu, která odděluje kuchyň od jídelny. Problém je však vtom, že každá místnost je vjiném patře, tudíž se pěkně nachodíte po schodech.

Realitní agentka Sarah Lunnová, která se zabývá tímto prodejem, říká: "Je to perfektní, pokud je vaším snem nekonečné slunce a šampaňské." Nemyslíme si, že přebytečných půl milionu liber vlastní každý druhý člověk, ale pravděpodobně toto zázemí není určeno pro normální obyčejnou rodinku. My zůstaneme raději u klasiky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také