Bydlení

31. srpna 2014 05:51

Markéta Zídková

Komoda jako Rubikova kostka? Prohlédněte si ulítlé prádelníky

Prapodivně veselé komody.

Obklopeni nabídkami některých velkoprodejců nábytku občas zapomínáme, že všechny ty skříňky, stolky, postele apod. si nemusí být až tak podobné, jak se často na prodejně a v katalozích zdá. Naštěstí se na trhu najdou i sériové výrobky, které se líbí a neodlišuje je od konkurence jen jiná dýha nebo barva. A pak je tu ještě jedna skupinka nábytku, která se vymyká všemu, na co jsme zvyklí, a dokáže potěšit oko a povznést náladu.

Právě takový kus nábytku dokáže v kontrastu k tomu ostatnímu – klasickému vytvořit z domova osobitý prostor. Stačí jedna skříňka, polička nebo něco jiného a najednou náš domov prokoukne. Pojďme se podívat například na komody.

Komoda patří k obvyklému vybavení domácností. Vyvinula se z jednoduché dřevěné truhly, kam si zejména ti zámožnější ukládali svršky, jež z nějakého důvodu nebylo obvyklé nebo možné věšet do skříně či komory. Časem se vespod pod hlavním prostorem objevila první zásuvka. Následně šuplíky přibývaly a prádelník se zformoval do dnešní podoby. Variací bylo a je nespočet. Existují protáhlé a vysoké komody, jindy nižší a podlouhlé. Některé měly ve vrchním patře místo jedné rozlehlé zásuvky dvě menší, jiné rozesely menší šuplíky i do více pater.

Dnes už komoda ztratila svůj výhradní účel k uložení „nevisícího“ oblečení. Lze ji použít na uchování čehokoliv. Je praktická právě díky zásuvkám, podle kterých najdeme, co potřebujeme, poměrně brzy.

Proč si tedy svůj domov neobveselit i nějakým silně originálním nábytkem? V naší galerii najdete opravdu prapodivné kousky. Inu, každému se může líbit a do bytu hodit něco jiného a jak uvidíte, fantazii se meze nekladou.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky domov nábytek zásuvka

Přečtěte si také