reklama

Ručníky jako z hotelu? Tipy, jak je mít i doma stále měkké a voňavé

skrivaa
9. června 2018
V teplých měsících vaše domácí spotřeba ručníků určitě stoupne. Koupaliště i častější sprchy budou na denním pořádku. Víte, jak vyprat ručníky, aby byly měkké jako obláček a voňavé jak zahrádka? Zkuste naše tipy!
reklama

Je to možná drobnost, ale takový nadýchaný, voňavý a čerstvě vypraný ručník může být jednou z malých radostí vašeho dne. Samozřejmě se zvládnete utřít i do méně komfortní varianty, ale proč si nedopřát trochu domácího luxusu? Máme zaručené tipy, jak docílit ručníků, jaké vám nabídnou v nejlepších hotelích!

1) Začněte u nákupu

Délka vlasu, v tom to vězí! Pokud mají vaše ručníky dost, využijte situace a při koupi nových se zaměřte na gramáž, která se uvádí v gramech na metr čtvereční. Kvalitní ručník, který bude příjemně nadýchaný má označení 450 gramů na metr čtvereční a více. Čím delší vlas, tím hebčí dotek na vaší pokožce!

2) První praní

Tak nakoupeno? Výborně! Ať jste si vybrali klasickou bavlnu nebo savější bambus, předpokládejme, že máte k dispozici skvělý výchozí materiál. Než ručník poprvé použijete, jednou nebo dvakrát ho vyperte a nechte volně usušit, ale ne na radiátoru, kde se přesuší a poškodí se vlákna. Ručník pak ztratí hebkost a měkkost. Při tomto procesu prvního praní se volná vlákna povolí a ta ostatní se srazí a utáhnou. Také nebuďte nervózní, pokud se po prvním praní ručníky maličko srazí, to je přirozené chování vláken.

3) Pravidla praní

A je to tu. Celé kouzlo praní ručníků spočívá v několika bodech.

  • A) Nikdy nenarvěte pračku až strop, nechte ručníkům místo, aby se mohly pořádně proprat.
  • B) Aviváž není přítel nadýchaných ručníků, byť každá reklama praví opak. Aviváže vlákna lepí k sobě a nenechají je “nadechnout se”. Pokud aviváž, tak jen úplně, ale úplně maličko.
  • C) Při praní ručníků používejte raději gel než klasický prášek, lépe se rozpouští a jeho zbytky nezůstanou mezi vlákny.
  • D) Dávkujte málo prostředku! Rozhodně neplatí čím více gelu/prášku, tím lépe vyprané prádlo!
  • E) Rozhodně si přečtěte etiketu od výrobce, kde doporučuje teplotu při praní a dodržte ji.
  • F) Různě barevné ručníky perte zvlášť!!!

4) Sušička pomůže

Sušička možná jiné prádlo dokáže i zničit, ale ručníkům a jejich měkkosti rozhodně spíše pomůže. Proto dávejte ručníky raději do sušičky než na prádelní věšák, kde by mohly “ztvrdnout”. Pokud máte program přímo na ně, tak je to ideální, jinak volte program na bavlnu nebo automat.

5) Žehlení si odpusťte

Dobrá zpráva, žehlit se nebude! Ručníky a jejich měkkost to nemají rády. Raději ručníky pěkně vytřepte a složte, víc jednoduché to už nebude.

6) Zápach vyžene ocet

Někdy perete a perete a ručníky nevoní a nevoní. Spíš naopak! Pomůžou dva hrnky octa do prvního praní. Nejenže zbaví ručník zápachu, ale i stabilizuje barvu prádla. Teprve pak dejte ručníky znovu prát s troškou pracího prostředku. Nezapomeňte pračku pravidelně čistit a nechat ji naprázdno “vyvařit” od bakterií a usazené špíny.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama