návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Upravte si útulnou ložnici plnou květin a dekorací v bohémském stylu

Simona Sedláčková , Vydáno: 10.01.2021
Světu vládnou minimalismus a čisté linie, ale pokud se mnohem lépe cítíte v prostoru zabydleném spoustou květin, měkoučkých polštářů a přikrývek, máte rádi dekorace, koberce a vzpomínky z dalekých cest, klidně zapomeňte na trendy a zabydlete svou ložnici podle svého vkusu. Vy tu budete trávit svůj odpočinkový čas, ne odborníci na bydlení! A možná, že vás bude takový prostor inspirovat i k vytváření relaxačního umění, jako je kreslení mandal nebo zentagle obrázků či dokonce ke cvičení jógy.

reklama

Pěstujte v ložnici květiny, které umí čarovat

Některé rostliny, které běžně pěstujeme v bytech, dokážou neuvěřitelné kousky. Umí vyčistit vzduch od škodlivých látek a tím zlepšit náš spánek. Které to jsou? Tak například pro mnohé obyčejný lopatkovec nebo tchynin jazyk, zelenec a potos dokážou vyčistit místnost od toxinů a zvyšují vzdušnou vlhkost. Po celou noc přijímají oxid uhličitý, který vy vydechujete a vrací do ovzduší kyslík. Umí odstranit ze vzduchu, který ve spánku dýcháte xylen, benzen i formaldehyd.

Nebesa nad postelí z potosu. Jak se vám líbí?
Autor: Pinterest.com Nebesa nad postelí z potosu. Jak se vám líbí?

Pořiďte si spoustu měkoučkých polštářů a dek

Každý den se cítíte jinak, někdy je vám teplo, podruhé potřebujete zahřát, před spaním si rádi podložíte hlavu několika polštářky, aby se vám dobře četlo, a pak potřebujete jen tenký polštář na spaní.

O své polštáře, deky i povlečení musíte i pravidelně pečovat. Děláte to dost často?

Povlečení měňte jednou za týden

Co se stane, když neperete povlečení dost často? Tyto 3 důvody vás přesvědčí, že se čistota vyplácí

Roztočům se v peřinách velmi daří.

Využijte předjaří, a dokud je chladno, zatočte s odpornými roztoči!

Správná postel musí být proto prostorná, aby se nám do ní tohle všechno pohodlně vešlo. A občas se v ní taky musí najít dostatek místa pro naše psí nebo kočičí mazlíčky, tak na to při výběru postele nezapomínejte! (A všímejte si i toho, jaké místo si pes v posteli vybere. Dozvíte se zajímavé věci, o kterých si můžete přečíst ZDE.)

Spí s vámi mazlíčci v posteli?
Autor: istockphoto.com Spí s vámi mazlíčci v posteli?

Zabydlete ložnici vzpomínkami z cest

Rádi cestujete a ze všech svých výletů si vozíte nejen krásné zážitky a vzpomínky, ale občas se neubráníte ani nákupu suvenýrů. Vystavte si je v ložnici, kde vám budou připomínat krásné chvíle. To budou pak sny!

Ložnice plná suvenýrů z cest
Autor: Pinterest.com Ložnice plná suvenýrů z cest

Cvičte jógu, malujte nandaly a vytvořte indiánský lapač snů

V dnešní době snad víc než kdy jindy potřebujeme všichni útulný domov, přesně podle svých představ, abychom dokázali čelit všem negativním vlivům, které se na nás hrnou ze všech stran. Vytvořte si proto ložnici, do které se budete každý den rádi vracet a ve které se budete cítit dobře.

Mandala jako krásný dekorační prvek ložnice
Autor: Pinterest.com Mandala jako krásný dekorační prvek ložnice

Ložnice není jen místem pro spánek, ale i pro aktivní odpočinek. Dejte se do cvičení jógy (Víte, jak umí jóga ovlivnit naši psychiku? Podívejte se ZDE), kreslení a vytváření oblíbených, a především uklidňujících mandal a zentagle obrázků nebo si vlastnoručně vytvořte indiánský lapač snů.

Indiánské lapače snů

Indiánský lapač snů: Víte, odkud pochází a k čemu původně sloužil?

Lapač snů

Vyrobte si indiánský lapač snů. Tady je jednoduchý návod

Mandaly zná asi každý (Chcete se pustit do výroby mandal? Inspirujte se ZDE), ale nevíte, co je to zentagle technika? Znáte ji určitě všichni, jen jste si ji dosud nepojmenovali. Je to relaxační kresba pro zlepšení nálady, u které nezáleží na vašem výtvarném nadání. Zentagle obrázky vznikají jako samovolné prolínání a spojování tvarů, je to druh automatické kresby, kterou známe asi všichni, když se tak trochu nudíme na poradách či přednáškách. A už samotné vybarvování podobných obrázků působí na většinu lidí jako balzám na duši! Zkuste si před spaním chvilku kreslit jako malé děti! Uvidíte, jak se vám bude spát.

Naučte se kreslit obrázky zentagle
Autor: istockphoto.com Naučte se kreslit obrázky zentagle

reklama

Článek je zařazen v: ložnice , boho styl , bohémský styl , květiny , pokojovky , do ložnice , mandala , zentagle

reklama

Přečtěte si také