Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Minimalismus jako trend roku 2019

Čisté linie, vzdušné místnosti, střídmost materiálů a neutrální barvy. To je to, co nás zajímá v roce 2019.
Vydáno: 09.01.2019
Minimalistický interiér
Autor: Pinterest.com Minimalistický interiér

Minimalismus je umělecký směr, který se v 50. letech 20. století objevil v malířství a postupně se rozšířil i do dalších oblastí, jako je právě design a architektura. Je stále oblíbenější. Jeho aplikace však tak jednoduchá nebývá.

Střídmost barev je základ.
Autor: istock.com Střídmost barev je základ.

Co to je minimalismus?

Již pod pojmem minimalismus si představíme něco, co je ve velmi malém množství nebo něco čistého a vzdušného. Architektura bývá vytvořena z elementárních atributů, používajících většinou základní geometrickou formu. Jednoduché prostředky napomáhají vytvořit dojem čistoty a elegance. Odstranění rušivých elementů v interiéru umožňuje vnímat jasné geometrické linie.

Vzdušnost a energie.
Autor: istock.com Vzdušnost a energie.

Minimalismus a příroda

Nám se nejvíce zamlouvá spojení minimalismu s přírodními materiály a složkami. Jednoduché zelené rostliny by neměly chybět v žádném interiéru určeném k životu. Dřevo zase perfektně doplňuje studený nádech místnosti.

Rostliny by neměly chybět.
Autor: istock.com Rostliny by neměly chybět.

Těžká disciplína

Umístit tento vzestupný trend do interiéru nebývá lehké. Aby na nás místnost nepůsobila nedodělaně a prázdně, měli bychom zkrátka přemýšlet o každé části pokoje. Člověk si musí být jistý, že holá stěna vypadá dobře a, že je náš záměr na první pohled jasný. Pokud tomu tak není, je dobré přidat čistou geometrii nebo rostliny, které interiér skvěle doplní.

Podívejte se do naší galerie a nechejte se inspirovat čistotou a vzdušností.

Přečtěte si také:

Minidomky

Pořiďte si nejstylovější minidomek. Malý prostor nabízí velké pohodlí

Propojení domu s přírodou.

Novostavba jednoduchých linií propojuje město s lesem. Podívejte se, jak moderní bydlení splývá s přírodou

Článek je zařazen v: minimalismus , vzduch , architektura , umění , styl , design , trendy , energie , symbol , 2019 , jistota

reklama