Bydlení

9. ledna 2019 14:56

maku-la@seznam.cz

Minimalismus jako trend roku 2019

Čisté linie, vzdušné místnosti, střídmost materiálů a neutrální barvy. To je to, co nás zajímá v roce 2019.

Minimalismus je umělecký směr, který se v 50. letech 20. století objevil v malířství a postupně se rozšířil i do dalších oblastí, jako je právě design a architektura. Je stále oblíbenější. Jeho aplikace však tak jednoduchá nebývá.

Co to je minimalismus?

Již pod pojmem minimalismus si představíme něco, co je ve velmi malém množství nebo něco čistého a vzdušného. Architektura bývá vytvořena z elementárních atributů, používajících většinou základní geometrickou formu. Jednoduché prostředky napomáhají vytvořit dojem čistoty a elegance. Odstranění rušivých elementů vinteriéru umožňuje vnímat jasné geometrické linie.

Minimalismus a příroda

Nám se nejvíce zamlouvá spojení minimalismu spřírodními materiály a složkami. Jednoduché zelené rostliny by neměly chybět vžádném interiéru určeném kživotu. Dřevo zase perfektně doplňuje studený nádech místnosti.

Těžká disciplína

Umístit tento vzestupný trend do interiéru nebývá lehké. Aby na nás místnost nepůsobila nedodělaně a prázdně, měli bychom zkrátka přemýšlet o každé části pokoje. Člověk si musí být jistý, že holá stěna vypadá dobře a, že je náš záměr na první pohled jasný. Pokud tomu tak není, je dobré přidat čistou geometrii nebo rostliny, které interiér skvěle doplní.

Podívejte se do naší galerie a nechejte se inspirovat čistotou a vzdušností.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také