Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Novostavba jednoduchých linií propojuje město s lesem. Podívejte se, jak moderní bydlení splývá s přírodou

Jako rozházené dětské kostičky na bílém plátně, tak může připadat fasáda nového domu ve Šternberku. A skutečně, architekti domu hravě zvládli vytěžit z jeho objemu, tvaru a umístění v krajině maximum. Vytvořili pěkné, několikagenerační bydlení. Pojďte se podívat.
Vydáno: 29.11.2018
Propojení domu s přírodou.
Autor: BoysPlayNice - Jakub Skokan a Martin Tůma Propojení domu s přírodou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Novostavbu najdete na konci slepé ulice, tam kde město postupně přechází v les a kde se už od první republiky budovaly větší vily. Není divu, ze svahu, kde stojí, se otevírá krásný výhled na protilehlý zalesněný kopec. I parcela, na níž vyrostl nový rodinný dům tuto pěknou vyhlídku do krajiny nabízela. Bylo jen otázkou, jak ji zachovat také pro obyvatele protilehlé strany ulice.

Jak se bydlelo za první republiky?

Jak se bydlelo za první republiky? Stavěly se vily, přitom byl nedostatek postelí

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Splynutí bydlení s přírodou

Architekti Pavel Martinka a Ondřej Spusta ze studia Masparti si vymysleli originální řešení, jak zachovat výhled i pro sousední domy. Využili svah a dům od ulice natáhli směrem do zeleně parcely. Z ulice tak vidíte jen přízemní dvojgaráž, další patro se objevuje až v zahradě, která klesá do údolí. Zbytek důležitého zázemí je pod zemí.

I když je dům poměrně velký, díky svému tvaru nechává na parcele dostatek místa pro zahradu.
Autor: BoysPlayNice - Jakub Skokan a Martin Tůma I když je dům poměrně velký, díky svému tvaru nechává na parcele dostatek místa pro zahradu.

Do horního podlaží dvoupatrového domu se vstupuje kolem garáže. Po otevření vchodových dveří vstoupíte do většího bytu, v němž bydlí rodina s dětmi. Pokoje dětí jsou o patro níže, kam se dá sejít po originálním kovovém schodišti. V domě se ale nachází ještě jeden byt, a to ve spodní části stavby. Bydlí v něm prarodiče, kteří tak mohou bez problémů vstupovat do zahrady.

Vnitřní design zajímavě kombinuje dřevo, bílý lak a surový vzhled betonu.
Autor: BoysPlayNice - Jakub Skokan a Martin Tůma Vnitřní design zajímavě kombinuje dřevo, bílý lak a surový vzhled betonu.

Pěkné a vzdušné bydlení, které umožňuje celé rodině být spolu a zároveň si užívat soukromí, kdykoli a kdokoli chce, nabízí z obou pater pěkný pohled nejen do zahrady, ale také na Drahanské vrchy.

Podívejte se do galerie na totho minimalistické, přesto krásné bydlení.

(fis)

Kdo by řekl, že takový moderní byt se nachází v paláci z 15. století?

Chytře zařídili malý byt 2kk uprostřed Milána. Vešla se i šatna. Jak vyřešit málo místa?

 

Krásný byt v Alpách.

Krásný byt v Alpách připomíná moderní myslivnu. Nahlédněte do stylového bydlení v horách

Článek je zařazen v: architektura , minimalismus , funkcionalismus , design , interiér , bydlení , inspirace
Reklama