Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Moderní ze starého: Přírodní materiály skvěle ladí s hladkými plochami

Moderní interiér vždy nemusí vypadat jako vnitřek kosmické lodi. Naopak, svěží současný design těží z toho, co je už dávno k mání a přidá k tomu něco zcela současného.
Vydáno: 30.09.2016
Moderní byt, kde vyhrálo spojení starého a hrubého s hladkým a novým

Spojení starého s novým je trendy, a když máte cit a přehled, pak vznikne „byteček jak klícka“. Až uvidíte fotky apartmánu, s kterým si pohrálo jedno německé interiérové studio, pak nám jistě dáte za pravdu.

Stačí se podívat už na první fotografii obývacího pokoje spojeného s kuchyní a hned je vidět, že k sobě může ladit něco zcela přírodního a jen letmo upraveného s úchvatně hladkými a rovnými plochami zbylého nábytku. Interiéroví designéři ze studia Bespoke právě takovou filozofii vyznávají.

 

Pokoj i přes velký kontrast černé a bílé nepůsobí studeně. Mohou za to závěsy a dřevěná podlaha, také knihovna a oblé tvary stolků. Fotoaparát zabírá pokoj z jedné ze závěsných poliček, které můžete na barový pult umístit kdekoliv je spára
Pokoj i přes velký kontrast černé a bílé nepůsobí studeně. Mohou za to závěsy a dřevěná podlaha, také knihovna a oblé tvary stolků. Fotoaparát zabírá pokoj z jedné ze závěsných poliček, které můžete na barový pult umístit kdekoliv je spára
Interior Design Studio Bespoke

Staré hranoly jako barový kuchyňský pult ve spojení s precizně opracovaným povrchem dvířek kuchyňské linky by při pouhém vyslovení takového návrhu leckdo zavrhl. Výsledek je ale famózní. Navíc hranoly nad sebou nejenže pěkně vypadají, ale jejich uspořádání také umožňuje variabilitu do nich zavěšených poliček.

Design pokoje se ale nespokojil jen s velkým materiálovým kontrastem podpořeným opracováním jednotlivých ploch, ale vsadil i na nezvyklé barevné spojení. Byt je pěkně světlý, proto nevadilo, když se designéři rozhodli pro barvy černou a šedou. Jsou moderní a ve spojení s přírodní hnědožlutou dřeva a bílých hladkých stěn dodávají interiéru na atraktivitě.

Opravdu nezvyklá koupelna. Kachličky nehledejte a spíš si povšimněte parket – netradiční podlahovina. I doplňující osvětlení stojí za to Foto: Opravdu nezvyklá koupelna. Kachličky nehledejte a spíš si povšimněte parket – netradiční podlahovina. I doplňující osvětlení stojí za to. Foto: Interior Design Studio Bespoke

Až si budete prohlížet naši obrazovou galerii, všimněte si nezvyklého uspořádání nábytku v pokoji s kuchyní. Jídelní stůl totiž není situován hned u kuchyňské linky. Vymyká se také osvětlení – staré odhalené žárovky, lampy nad linkou a „obr“lampa nad jídelním stolem.

Ani v koupelně nečekejte klasiku. Dobré je tu např. řešení sprchového koutu a nápaditě vyřešené zrcadlo. A co teprve ložnice a přináležející šatna. Zkrátka se v tomto bytě povedlo interiérovému studiu Bespoke skloubit netradiční řešení a skvělý vzhled nábytku s pohodlím a moderním designem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Spolupráce studentů a jejich mentorů se zadařila

Alpskou chatu navrhli studenti Harvardu

Obývací pokoj voní pohodlím, prostorem a klidem

V sousedství královny: Takto vypadá exkluzivní bydlení vedle Buckinghamského paláce

Pohodlně se usaďte. Pozor! Jen neochotně se vám bude chtít vstávat, panuje tu totiž příjemná atmosféra odpočinku

Byt na Manhattanu spojuje cit pro detail se skvělým využitím prostoru a světla

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení ve městě, interiérový design, Interior Design Studio Bespoke, přírodní materiály
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama