Bydlení

30. září 2016 09:00

Jana Brass

Moderní ze starého: Přírodní materiály skvěle ladí s hladkými plochami

Moderní interiér vždy nemusí vypadat jako vnitřek kosmické lodi. Naopak, svěží současný design těží z toho, co je už dávno k mání a přidá k tomu něco zcela současného.

Spojení starého s novým je trendy, a když máte cit a přehled, pak vznikne „byteček jak klícka“. Až uvidíte fotky apartmánu, skterým si pohrálo jedno německé interiérové studio, pak nám jistě dáte za pravdu.

Stačí se podívat už na první fotografii obývacího pokoje spojeného skuchyní a hned je vidět, že ksobě může ladit něco zcela přírodního a jen letmo upraveného súchvatně hladkými a rovnými plochami zbylého nábytku. Interiéroví designéři ze studia Bespoke právě takovou filozofii vyznávají.

Staré hranoly jako barový kuchyňský pult ve spojení sprecizně opracovaným povrchem dvířek kuchyňské linky by při pouhém vyslovení takového návrhu leckdo zavrhl. Výsledek je ale famózní. Navíc hranoly nad sebou nejenže pěkně vypadají, ale jejich uspořádání také umožňuje variabilitu do nich zavěšených poliček.

Design pokoje se ale nespokojil jen svelkým materiálovým kontrastem podpořeným opracováním jednotlivých ploch, ale vsadil i na nezvyklé barevné spojení. Byt je pěkně světlý, proto nevadilo, když se designéři rozhodli pro barvy černou a šedou. Jsou moderní a ve spojení spřírodní hnědožlutou dřeva a bílých hladkých stěn dodávají interiéru na atraktivitě.

Opravdu nezvyklá koupelna. Kachličky nehledejte a spíš si povšimněte parket – netradiční podlahovina. I doplňující osvětlení stojí za to. Foto: Interior Design Studio Bespoke

Až si budete prohlížet naši obrazovou galerii, všimněte si nezvyklého uspořádání nábytku vpokoji skuchyní. Jídelní stůl totiž není situován hned u kuchyňské linky. Vymyká se také osvětlení – staré odhalené žárovky, lampy nad linkou a „obr“lampa nad jídelním stolem.

Ani vkoupelně nečekejte klasiku. Dobré je tu např. řešení sprchového koutu a nápaditě vyřešené zrcadlo. A co teprve ložnice a přináležející šatna. Zkrátka se vtomto bytě povedlo interiérovému studiu Bespoke skloubit netradiční řešení a skvělý vzhled nábytku spohodlím a moderním designem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také