návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nádhera! Když stromy rostou uprostřed domů

klára beščecová , Vydáno: 23.08.2015
Pizzerii v Římě navrhlo duo architektů, jejichž cílem bylo vytvořit prostor, který bude ladit s jednoduchými jídly, jež se zde podávají. Olivovník v atriu je symbolem moudrosti a dlouhověkosti.
Autor: wimp.com Pizzerii v Římě navrhlo duo architektů, jejichž cílem bylo vytvořit prostor, který bude ladit s jednoduchými jídly, jež se zde podávají. Olivovník v atriu je symbolem moudrosti a dlouhověkosti.
Když člověk a příroda spojí síly, vytvoří vždy něco úžasného. Podívejte se na nejkrásnější domy, které z této spolupráce vznikly.

reklama

Už tady bylo období, kdy člověk drancoval přírodu, aby z ní pro sebe vydobyl nejen spokojený život, ale i bohatství a pohodlí. Pomalu se však ukazuje, že tudy cesta nevede, země má dost nešetrného zacházení a lidstvu se za jeho neekologické chování odměňuje čím dál větším množstvím přírodních katastrof.

Někteří lidé už pochopili, že chtějí-li přežít, musí se naučit žít s přírodou v souladu. Daleko lepší, než pokácet strom a na jeho místě postavit dům, je ten strom nechat stát a jeho korunu při stavbě využít jako zajímavý prvek. Vždyť i jeden jediný strom tvoří dokonalý ekosystém – poskytuje útočiště i potravu celé řadě živočichů a je na něj vázaná i řada hub i rostlin.

Poblíž Sydney v Austrálii stojí na stromě luxusní skleněný dům, který kromě ocelových nosníků podpírá i strom.
Autor: Freshome.com Poblíž Sydney v Austrálii stojí na stromě luxusní skleněný dům, který kromě ocelových nosníků podpírá i strom.

Při respektování přírody navíc vzniknou zajímavé domy, které nejen člověku připomínají, že sám vzešel z přírody, ale výsledný dům je jedinečný, krásný a netradiční. Podívejte se na nejkrásnější domy, které člověk vytvořil ve spolupráci s přírodou.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Dům korunovala sedlová střecha

Moderní rodinný dům se sedlovou střechou postavili jako sandwich

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

Gauč designéři přivezli z Itálie, svítidla pořídili od švýcarské firmy

Dům Cullenových z Twilight ságy má neuvěřitelně zdařilý interiér


reklama

reklama

Přečtěte si také