návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Místo dvou pokojů teď mají tři. Designéři Jak se staví sen dokázali nafouknout malý byt

Vydáno: 27.01.2020
Bohunka dostala k novému pokojíčku i kočku, kterou si přála
Autor: achiv FTV Prima Bohunka dostala k novému pokojíčku i kočku, kterou si přála
První proměna letošní sezony nás vzala do malého panelákového bytu, kde žije babička Bohunka se svou tříletou vnučkou Kristýnkou. Byt byl plný věcí a Kristýnka tu neměla vlastní pokojíček. Proměny se ujali designéři Marek Povolný a Andrea Hylmarová. Nakonec kromě koupelny a toalety předělali úplně celý byt!

reklama

Když bylo Kristýnce jedenáct měsíců, zemřela jí maminka, Bohunčina dcera, na mrtvici. Brzy na to zahynul i Kristýnin otec a malá holčička tak zůstala úplně sama. Ujala se jí babička Bohunka, která si ji vzala k sobě do bytu. Ten ale nebyl vhodně uspořádaný a chyběl v něm dětský pokojíček. Bylo jasné, že musí přijet tým Jak se staví sen a domov proměnit.

Ze dvou pokojů tři

Iva Kubelková se tak vydala k Bohunce domů a pořádně ji překvapila. Bohunka čekala produkční, ale přijela rovnou Iva Kubelková, takže bylo jasné, že proměna je jistá! Když na místo přijeli i Marek Povolný a Andrea Hylmarová, došlo jim, že kvůli nevhodné dispozici bytu bude potřeba naplánovat kompletní proměnu. Ta se nakonec vydařila a přání Bohunky i Kristýnky se podařilo splnit.

Za stěnou s televizí je spací kout pro babičku
Autor: achiv FTV Prima Za stěnou s televizí je spací kout pro babičku

Původní obývák se proměnil v dětský pokojíček a ložnice se rozpůlila příčkou na obývací pokoj a prostor na spaní pro babičku. Bohunka i Kristýnka tak získaly soukromí a Kristýnka navíc pokojíček, který s ní poroste, takže nebude třeba kupovat nový nábytek.

Podívejte se do galerie na proměnu:

Hodnocení designérů:

„Byla to velmi příjemná proměna, malá Kristýnka nás při předání opravdu dostala. Hned od začátku jsme tušili, že nejlepší bude přesunout dětský pokoj do původního obýváku. Dispozičně nebylo třeba velkých zásahů, rozsahem to ale přesto byla velká proměna. Trochu nás potrápily podlahy, které byly původně všeho druhu – jejich sjednocení znamenalo důkladné srovnání podkladů ve všech proměňovaných místnostech." 

V bytě chyběla samostatná ložnice (soukromý prostor) pro babičku i pokojíček pro Kristýnku. Úložné prostory byly řešeny ad hoc, a tedy ne vždy zcela prakticky a s důrazem na maximální využití prostoru. Byt byl na náš vkus hodně zaplněn spoustou předmětů a volal po určitém provzdušnění a stylovém sjednocení."

Ing. Marek Povolný

Ing. Marek Povolný

Ing. Andrea Hylmarová

Ing. Andrea Hylmarová

„Do obýváku, kuchyně a ložnice babičky jsme zvolili moderní současný styl v neutrálních tónech. Velmi světlá vinylová podlaha v dekoru běleného dubu nám dovolila použití trochu tmavších odstínů na nábytku. I tak jsme se drželi ladění tón v tónu a zůstali u příjemné barvy kávy v kombinaci s bílou a lehkými akcenty světle šedé či černé. Kristýnčin pokojíček má lehký nádech skandinávského stylu, výchozí barevnou kombinací se stala jemná tyrkysová s okrovou. Snažili jsme se využít alespoň některé úložné díly; poskládali jsme je trochu jinak, vyměnili úchyty a knihovna byla na světě. Zároveň jsme velmi dbali na to, aby pokojíček sloužil nejen nyní, ale i do dalších let (dospělácké rozměry psacího stolu či postele, stavitelná židle, dostatek úložných prostor atd.)."

Pokud jste díl nestihli v TV, můžete si ho pustit na webu:

Mrkněte se také na rozhovor s designérkou Andreou Hylmarovou:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak se staví sen: 3 otázky pro Andreu Hylmarovou

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen 2020 , Marek Povolný , Andrea Hylmarová

reklama

Přečtěte si také