Bydlení

25. listopadu 2015 06:00

Klára Beščecová

Nápadité kombinace pastelových barev a levného i drahého dekoru vytvořily útulný domov za málo peněz

Umění skloubit staré s nadčasovým dělá tento domov.

Nápadité kombinace pastelových barev a směs levného i drahého dekoru pomohly utvořit jedinečný domov za poměrně málo peněz. Po zdárně završené rekonstrukci obvykle přichází na řadu spokojené přemítání nad příjemnou proměnou domova. Ne tak pro Melissu Lunardonovou a jejího muže Toma Duggana, kteří se vten okamžik pustili do další práce. Dvojice si svůj první dům koupila vroce 2010 a renovovala jej po tři roky.

Následně si ale původní záměr rozmyslela stím, že nejlépe pozemek využije, když dům srovná se zemí a na jeho místě postaví dva nové, znichž jeden pronajme. Co jen zinstalovaných věcí a materiálů bylo možné prodat, toho se přes inzertní portál e-bay zbavili, a pak už se pustili do díla. Do nového domu se nastěhovali letos vbřeznu a od té doby Melissa využívá své profese designérky interiérů ktomu, aby se v jejich domě zračil cit obou nerozhodných majitelů pro moderně ztvárněnou domácnost. Mnoho příležitostí ke zkrášlování se nabízelo na bílých stěnách. Namísto jediného výtvarného díla – které by podle Lunardonové působilo notně osamoceně až ztraceně – dostala vobývací části u jídelního stolu přednost dvojice děl opticky provázaná světlým dubovým rámem. „Chtěla jsem abstraktní obraz, který by přitáhl prvotní pozornost, což oceánově modrý exemplář zgalerie United Artworks splňuje. Vkombinaci sním pak skvěle vyniká fotografie zneznámého místa vAlpách,“ popisuje Lunardonová. Její záliba vkombinování stylů a hlavně schopnost dělat to dobře vyniká snad nejvíce vjídelně. Židle zohýbaného dřeva nalezené na okraji silnice nově natřela na bílo a umístila ke stolu společně smoderními kusy zčirého plastu. „Jako interiérová designérka neustále sleduji trendy a také nepřetržitě vyhlížím cokoli ojedinělého. Nakonec často zkombinuji věci zdruhé ruky snadčasovými kousky jako je náš kávový stolek Carrara svelkým dubovým jídelním stolem,“ poodhaluje své metody.

Zvláštní je nepochybně i obklad vkuchyni. „Hledala jsem něco, co by kuchyni dodalo na výrazu. Když jsem spatřila geometrickou mozaiku, bylo rozhodnuto,“ vzpomíná na hřejivou chvíli vkoupelnovém studiu. Cení si nenápadných barev obkladu, v jejichž kombinaci ale přesto vynikne tvar každého z dílků mozaiky. Světle šedá je také praktická na údržbu.

Těm, kdo uvažují o stropních obkladech vložnici a žádný odpovídající nenašli, Lunardonová doporučuje, aby jej jen namalovali.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také