návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

NÁVOD: Slunce, vůně, barvy! Tipy, jak si doma udržet léto po celý rok

Vydáno: 27.08.2017
Vše se zdá být plné optimismu a dny jsou nabité energií.
Autor: profimedia.cz Vše se zdá být plné optimismu a dny jsou nabité energií.
Ať se nám to líbí, nebo ne, léto se pomalu chýlí ke konci. Dny se začínají zkracovat, a když zapadne slunce, večery jsou již nepříjemně chladné. Udržte si ale atmosféru léta alespoň u vás doma! Poradíme vám, jak na to.

reklama

Také byste si přáli, aby léto bylo nekonečné? Vše se zdá být plné optimismu a dny jsou nabité energií. My vám krásné počasí po celý rok nedokážeme zařídit, ale dáme vám 4 tipy, jak si doma udržet léto co nejdéle. 

1. Nebojte se barev!

Barvy jsou základem všeho.  A zejména v létě krajina barvami jenom září. Nebojte se využít celou barevnou škálu. Zelená interiér opticky zvětší  a také dodá jí svěžest a energii.  Žlutá zanechá teplo domova. Zvětší celou místnost a bude působit celkově světlejším dojmem. Pokud se takové výrazné barvy bojíte, zkuste pořídit jen některé doplňky.  Uvidíte, jak se vám bude místnost zdát útulnější. S červenou barvou opatrně. Ve velké míře může natropit více škody než užitku. Ovšem, když ji použijeme střídmě, dodá nám krásný nádech léta.

Barvy jsou základem všeho. Foto: Barvy jsou základem všeho. Foto: istock.com

2. Rostliny jsou symbolem léta!

Rostliny a květiny jsou velmi příjemné zpestření celého interiéru. Květiny uvnitř pokoje mají velké výhody: čistí vzduch, zachytávají prach a jiné nečistoty, pomáhají nám zvlhčit a vyčistit vzduch, také zlepšují a zkrášlují prostředí domova. Květiny vám zajisté zajistí přísun energie.

3. Provoňte si dům

Jistě se všichni shodneme, že nikdo nechce žít v nevětrané místnosti, kde to zrovna vábně nevoní. Provoňte si místnost například usušenými bylinkami. Jistě neuděláte chybu, když sáhnete po levanduli nebo hřebíčku. Určitě také neuděláte chybu, když na stůl položíte čerstvou bazalku.

Provoňte si místnost. Foto: Provoňte si místnost. Foto: istock.com

4. Pokoj potřebuje dýchat

Někdy více je méně. Tímto heslem je dobré se řídit i v interiéru. Snažte se pokoj nezaplácávat dekoracemi, které nemají význam. Vše by mělo být dobře promyšlené a byt by měl optický celý dýchat. Nechejte místnosti prostor a vložte do interiéru jeden dominantním prvkem. Takovou věcí může být například výrazný gauč nebo zmiňovaná rostlina. Neměli bychom místnost přetěžovat. Uvidíte, že se budete cítit pozitivněji přesně, jako v létě.

Někdy více je méně. Foto: Někdy více je méně. Foto: istock.com

U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami.

12 skvělých tipů, jak obohatit dekoraci domácí školní párty

Italské prolínání historie a současnosti.

GALERIE: V italském domě se prolíná historie se současností. Vznikl světlý prostor se syrovou atmosférou

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , teplo , barvy , slunce , vůně , léto , pokoj , rostliny

reklama

Přečtěte si také